29. septembrī Siguldas Svētku laukumā simtiem skolēnu tikās uz gada lielākajiem orientēšanās svētkiem – Latvijas skolu orientēšanās kausa izcīņu. No Madonas novada pasākumā piedalījās Madonas pilsētas vidusskolas, Ērgļu vidusskolas un Vestienas pamatskolas orientēšanās komandas.
Latvijas Orientēšanās federācija jau sesto gadu organizēja Latvijas skolu orientēšanās kausa izcīņas sacensības, kur tika aicinātas piedalīties skolas un skolēni no visas valsts. Latvijas skolu orientēšanās kausa izcīņā piedalījās vairāk nekā 300 skolēnu no visas Latvijas. Skolu kausu pirmo reizi ieguva Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolēni. Viņi balvā saņēma savas skolas telpu orientēšanās karti, kurā tiks rīkotas arī sacensības. Otro vietu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzija, bronzas medaļas – Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai. Ceturtie labākie bija pagājušā gada uzvarētāji Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēni, piektajā vietā – Cēsu Valsts ģimnāzija, bet labāko sešnieku noslēdza Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija. Skaitot iegūtos punktus, skolu kopvērtējumā tika ņemti vērā gan meiteņu, gan puišu trīs labākie rezultāti kvalifikācijas skrējienos.
Madonas pilsētas vidusskola ar 2816 punktiem ierindojās 10. vietā, Ērgļu vidusskola – 39. vietā, Vestienas pamatskola – 47. vietā.
Paralēli norisinājās arī individuālās sacensības – katrā vecuma grupā 12 labākie skolēni kvalificējās pusfināla skrējieniem. Pusfinālā dalībnieki startēja no masu starta, un seši ātrākie finišētāji katrā grupā iekļuva finālsacensībās. Tajās uzvarētāju sešniekā savā vecuma grupā tika arī Madonas pilsētas vidusskolas skolēni Rasa Irbe un Dāvis Vintišs.
Skolu kopvērtējumā uzvarētāji saņēma kausus, kā arī sponsoru sarūpētās balvas.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.lof.lv.
5.10.2021.