Līdz nākamajām parlamenta vēlēšanām atlicis vairs tikai gads.
– Kādas ir jūsu domas par jaunu partiju veidošanu, kuras plāno piedalīties 14. Saeimas vēlēšanās? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Aigars: – Es nezinu, vai mums pietiek partiju vai varbūt arī vajag jaunus politiskos spēkus, bet ne jau šleserus un gobzemus. Vēlēšanās piedalos un droši vien arī pēc gada rudenī došos vēlēt jauno parlamentu.
Madonietis Andrejs: – Tā ir cilvēku brīva izvēle – dibināt partijas un ieviest kaut ko jaunu vai tomēr ne. Mani apmierina jau esošo partiju skaits, tas ir pietiekami liels, savu izvēli ir iespējams izdarīt. Turklāt labāk ir sadarboties, nevis sadrumstalot spēkus un šķelt sabiedrību. Kā nupat Vācijā tika ievēlēts tik sadrumstalots parlaments, ka tagad nezina, kā izveidot valdību; bet, protams, ļoti priecē, ka Bundestāgā tika ievēlēta latviete Zanda Martensa.
Iveta no Bērzaunes pagasta: – Jaunas partijas vajag, lai gaisu maisa, jo svarīgi, lai būtu pozīcija un opozīcija. Vēlēšanās, protams, piedalos un to plānoju darīt arī nākamajā rudenī, kad notiks 14. Saeimas vēlēšanas.
Madonietis Indulis: – Es uz to skatos diezgan skeptiski. Manuprāt, jo vairāk partiju, jo mazāk atbildības. Par tādām partijām kā Šlesera un citu bijušo politiķu partijas es pat dzirdēt negribu. Viņi jau reiz, kad kopā salasījās vairāki bijušie premjeri, izmēģināja atgriezties, lai varu atkal ņemtu savās rokās, bet nekas nesanāca. Arī tagad, kad Šlesers taisīja to troksni Daugavmalā, cerētā lielā atbalsta nebija, domāju, ka arī nebūs.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
29.09.2021.