Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nodos utilizācijai vai atsavināšanai

LAURA KOVTUNA

Autors • 28.09.2021.

Burtu lielums

21. septembra komitejas un ārkārtas domes sēdē tika skatīti jautājumi par trīs pašvaldības transportlīdzekļu nodošanu utilizācijai vai atsavināšanai.

Kā informēja domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Šķēls, Dzelzavas pagasta pārvaldes rīcībā esošo transportlīdzekli Ford Transit rosināts nodot utilizācijai. – 2019. gadā automašīna novērtēta uz 245 eiro, kas šobrīd pielīdzināms metāllūžņu vērtībai. Komitejas priekšlikums ir šo auto nodot utilizācijai, – pauda Aigars Šķēls.
Deputāts Kaspars Udrass izteica ierosinājumu turpmāk atsavināšanai nolietotus auto nodot pēc iespējas ātrāk.
– Sanāca saruna ar automašīnu vērtētāju, kurš teica, ka pašvaldībai esot raksturīga prakse – kad auto iziet no ierindas, tas tiek nolikts uz bluķīšiem, pāris gadu stāv, kā šī mašīna.
Kad jau galīgi zāle ir apaugusi, paaicina vērtētāju, kas, protams, tādai mašīnai nekādu vērtējumu nevar iedot. Šī prakse mums kaut kā atkārtojas. Aicinātu tā nepieļaut, jo tas samazina īpašuma vērtību, – rosināja Kaspars Udrass.
Divus citus pašvaldības transportlīdzekļus – VW Transporter un GAZ 3307 – iecerēts nodot atsavināšanai, rīkojot izsoli.
– Barkavas pagasta pārvaldes rīcībā ir vecs auto; izvērtējot, cik jāiegulda auto remontā, pieņemts lēmums to neatjaunot. Priekšlikums – nodot auto atsavināšanai, nosakot izsoles sākumcenu 1275 eiro. Tāpat pašvaldības uzskaitē ir GAZ 3307, kas arī nav kustināts ļoti ilgu laiku. Ņemot vērā, kas šis ir par auto, varbūt atrodas gribētāji, kas no tā kaut ko var izmantot. Saskaņā ar vērtējumu izsoles sākumcena noteikta 400 eiro, – ziņoja Aigars Šķēls.
Deputāts Andrejs Ceļapīters vērtēja, ka līdzšinējā izsoļu organizēšana ir samērā arhaisks risinājums. Tiesu izpildītāju izsoļu vietnēs, kur piedaloties arī valsts uzņēmumi un citas pašvaldības, apmeklētāju skaits esot mērāms desmitos, ja ne pat simtos tūkstošos.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris sprieda, ka kopumā pašvaldības autoparks, ko nodod atsavināšanai, visbiežāk ir tik novecojis, ka nešķiet interesants izsoļu dalībniekiem.
Tomēr viņš piekrita, ka izsoļu rīkošana publiskās un lielākās platformās varētu būt modernāks risinājums.
Madonas novada pašvaldības dome vienbalsīgi nolēma apstiprināt sagatavotos lēmumprojektus par minētajiem transportlīdzekļiem.


29.09.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px