Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Militārās mācības “Namejs 2021” Vidzemē noslēgušās

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 28.09.2021.

Militārās mācības “Namejs 2021” Vidzemē noslēgušās
Burtu lielums

Mācību aktīvā fāze 24.-26. septembrī norisinājās visā Vidzemes teritorijā, tostarp arī Madonas novada Indrānu pagastā un Gulbenes novada Stradu pagastā Kaļņa ezera apkārtnē un gar autoceļu Gulbene-Rēzekne.

Tieši Indrānu pagasta „Rozniekos" svētdien, 26. septembrī, tika aizvadīts militāro mācību „Namejs 2021" Zemessardzes 25. kājnieku bataljona mācību dalībniekiem noslēdzošais uzdevums – kauja apdzīvotā vietā. Pie „Roznieku" mājām savas prasmes veidot slēpņus, pozīcijas, novērošanas posteņus un aizstāvēties apliecināja bataljona zemessargi.
Tā bija iespēja zemessargiem un karavīriem trenēties pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus, jo poligonos var trenēt kaujas iemaņas, piemēram, šaut ar kaujas munīciju, bet tur nevar iemācīties, kā izveidot pozīcijas uz konkrēta ceļa vai ielas. Tas, ka karavīri pārzina un prot aizsargāt konkrētas vietas, ir šo vietu iedzīvotāju ieguvums – tikai tā var gūt pārliecību, ka būsim gatavi stāvēt par šīm vietām.
Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Arnolds Mačs ir pateicīgs ikvienam zemessargam un karavīram, kas, piedaloties mācībās gada laikā, bija lieliski sagatavojušies šīm trim dienām, kurās tika pārbaudīta Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargu spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā.
Kopā militārajās mācībās visā Vidzemē piedalījās ap 1000 karavīru un zemessargu. Mācību laikā bataljona nosacītā pretinieka lomā darbojās Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas „Kaitseliit" (Zemessardzes) dalībnieki.
– Paldies darba devējiem, kuri atbalsta savus zemessargus. Viņi tāpat kā citi iedzīvotāji nedēļas darba dienās strādā savās darbavietās, tomēr vienmēr ir gatavi veikt pienākumu aizstāvēt savu valsti, novadu, ciemu un ģimeni. Regulāri vingrinoties un pārbaudot savas spējas, mūsu zemessargi nodrošina to, ka ar katru gadu valsts aizsardzība kļūst arvien spēcīgāka, – stāsta kapteinis Arnolds Mačs.
Viņš pauž arī pateicību sabiedrībai un vietējiem iedzīvotājiem par atbalstu manevru laikā. Mācību sekmīga norise nebūtu iespējama bez privāto zemju īpašnieku atbalsta, piekrītot iznomāt savus īpašumus mācību vajadzībām. Trīs dienu ilgās aktīvās mācības notika arī sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži" un „Latvijas Valsts ceļi", kas sniedza atbalstu pretmobilitātes šķēršļu izvietošanā, kā arī Valsts policiju, kas nodrošināja satiksmes regulēšanu.
A. Mačs uzsver, ka šīs mācības ir kā nosacīts eksāmens, kurā var identificēt jomas, kas vēl ir jāpilnveido. Mums visiem šogad izdevās sasniegt uzstādītos mērķus, un ar aizvadītajām mācībām zemessargi pilnveidojuši savas spējas – gan individuālās, gan sadarbību ar savu un citu vienību karavīriem, lai būtu pēc iespējas profesionālāki.

29.09.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px