22. septembrī Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā spēlē "RSU/VEF Rīga" savā laukumā galotnē zaudēja BK "Madona"/BJSS (82 : 85).
Pirmajā abu komandu duelī uzvarēt varēja abas komandas, un tas solīja interesantu atbildes spēli. Tomēr pārsteigumu sagādāja Reģionālās līgas komanda "Madona", kas spēles pēdējā minūtē izbraukumā nokārtoja trīs punktu uzvaru pār "VEF Rīga" fārmklubu RSU.
Par pāra nominālo favorīti pirms sērijas sākuma uzskatīta tika Kristapa Zeida trenētā RSU/"VEF Rīga", kuras sastāvā ir gan cerīgākie valsts čempiones jaunie talanti, gan vairāki no iepriekšējo sezonu RSU līderiem, kas 2018. gadā aizcīnījās līdz LBL
2. divīzijas finālsērijai.
Viesos spēlējošais "Madonas" basketbolists sagādāja RSU vienībai aukstu dušu, spēles pirmajās piecās minūtēs sakrājot 14 punktu pārsvaru (17 : 3). Otrajā spēles ceturtdaļā vidzemnieku pārsvars sāka strauji drupt, savu individuālo varējumu mājinieku sastāvā iespaidīgi demonstrējot Rihardam Ginteram. Ejot puslaika pārtraukumā, RSU vienība jau bija priekšā ar 41 : 37.
Spēles otrajā puslaikā varēja šķist, ka RSU sezonas ievada mulsumu būs pārvarējusi, un Kristaps Jurjāns palielināja "VEF Rīga" jaunā farmkluba pārsvaru līdz septiņiem punktiem.
Cīņas izskaņa gan nenoritēja pēc RSU iecerētā scenārija, madoniešiem sadeldējot pārsvaru un pašiem tiekot pie septiņu punktu vadības. Atspēlēšanās padevās arī RSU vienībai, kas pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu, taču spēles uzvaras metiens no tālās distances piederēja Jānim Mednim, kas atnesa Madonai uzvaru pirmajā spēlē ar 85 : 82.
RSU vienību no zaudējuma neglāba Gintera rezultativitāte, RSU kapteinim individuāli gūstot 36 punktus un izcīnot deviņas atlēkušās bumbas. Pa 12 punktiem rīdzinieku rindās guva Aleksis Puriņš un Edgars Lācis.
Uzvarētājiem Miks Kalniņš guva 21 punktu un izcīnīja 8 atlēcošās bumbas, Toms Kohanovs guva 20 punktu un izcīnīja 7 bumbas, Jānis Dumburs – 11 p. (9 atl. b.), Ivars Ikstens – 10 p. (5 rez. piespēles), Edijs Skuja – 10 p., Jānis Mednis – 6 p. (5 atl. b.), Artūrs Škute – 4 p., Rūdolfs Zemītis – 2 p., Ernests Lazdups – 1 p.
Izrādījās, ka madoniešu uzvara nebūt nebija negadījums, jo panākumu Vidzemes komandai izdevās atkārtot arī savās mājās piektdien, 24. septembrī. RSU vienība vadībā atradās tikai spēles pirmajā ceturtdaļā un pavisam īsu brīdi otrajā periodā, taču kopumā iniciatīva piederēja Madonas komandai. Spēles noslēdzošajā daļā uz brīdi rezultāts tika izlīdzināts, taču mājinieki cīņas izskaņā veica izrāvienu, triumfējot ar rezultātu 83 : 82, kas divu spēļu summā deva 14 punktu pārsvaru.
BK "Madona"/BJSS panākumu ar 22 gūtajiem punktiem kaldināja Toms Kohanovs, bet 20 punktu un 10 atlēkušās bumbas pievienoja Jānis Dumburs, 18 punktu guva Miks Kalniņš, Artūram Škutem – 12 punktu, Edijs Skuja guva 6 punktus, Miķelis Liberts – 3 punktus, Ernests Lazdups – 2 punktus.
BK "Madona"/BJSS, izslēdzot "RSU/VEF Rīga" basketbolistus, otrajā kārtā tiksies ar OC "Limbaži" vienību. Spēle – jau 1. oktobrī pulksten 20 Madonas pilsētas sporta centrā, bet atbildes spēle Limbažos – 8. oktobrī.
Pirmā Nacionālās līgas spēle BK "Madona"/BJSS komandai paredzēta 4. oktobrī Krāslavā.
AGNIS BEĶERIS,
treneris
29.09.2021.