Šomēnes, līdz ar mācību atsākšanos klātienē un „Covid-19" gadījumu skaita pieaugumu, pašvaldības domē aktualizēts jautājums par saistošo noteikumu izdošanu, kas atrunātu ēdināšanas izdevumu segšanu karantīnas vai attālināto mācību laikā.
Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne vēl pirms mācību gada uzsākšanas komitejas sēdē deputātus informēja, ka noteikumu izstrādē par pamatu ņemta līdzšinējā Madonas novada prakse, kāda tā bija pagājušajā mācību gadā.
– Mūsu pašvaldība sedza ēdināšanas izdevumus – eiro dienā gan par pirmsskolas, gan skolas izglītojamajiem. Bija sistēma, ka skolas vecuma bērniem vecāki varēja izvēlēties pārtikas paku par konkrētu laika periodu. Vecākiem, kas izvēlējās naudas pārskaitījumu, tas tika veikts reizi mēnesī uz norādīto kontu. Savukārt, ja karantīnā aizgāja pirmsskolas izglītojamais, tika gatavotas pārtikas pakas. Tā kā kopš vasaras esam krietni plašāks novads, jāsalāgo pieeja, kāda būs turpmāk līdzīgā gadījumā. Līdzšinējos kaimiņu novados pieeja bija dažāda – Cesvainē nodrošināja pārtikas pakas maznodrošinātajiem, Lubānā pārtikas pakas – 1,42 eiro vērtībā, Ērgļos bija pārtikas pakas, bet precīzas informācijas īsti nav. Ņemot Madonas pieredzi, turpmāk būtu eiro apmērā par dienu gan pirmsskolā, gan skolā, – skaidroja Solvita Seržāne.
Tā kā var rasties dažādas situācijas, kad viena klase vai pat tikai puse mācās klātienē, kamēr citas – attālināti karantīnas dēļ, jautājums par loģistiku kļuvis sarežģītāks.
– Apzināmies, ka nevarēsim veikt izmaksas reizi mēnesī. Tāpēc priekšlikums – pirmsskolā aizejot karantīnā, resursi ļauj nodrošināt pārtikas pakas. Palikt pie sadalījuma, ka Madonas novads gādā savai līdzšinējai teritorijai, Ērgļi, Lubāna, Cesvaine – savām teritorijām. Kas attiecas uz ēdināšanas izdevumu segšanu izglītojamajiem skolās, ir bažas, ka nevarēsim tik operatīvi nodrošināt maksājumus, cik strauji nereti notiek šīs izmaiņas. Tādēļ ir priekšlikums maksājumus veikt par trimestri. Šāds piedāvātais risinājums atkarīgs no loģistikas, precizitātes datu, kontu numuru ievadīšanā. Esam kļuvuši ļoti daudzskaitlīgi, tikmēr esošajiem speciālistiem paralēli jādara vēl daudz citu lietu, – komentēja izglītības nodaļas vadītāja.
Domes ārkārtas sēdē 21. septembrī deputāte Valda Kļaviņa atklāja, ka, komitejās diskutējot par optimālāko variantu šī atbalsta sniegšanā, lemts palikt pie sagatavotā noteikumu projekta: – Noteikumi paredz, ka pirmsskolai attālinātā mācību procesa laikā piedāvājam pakas, savukārt 1.-12. klasei tas ir naudas pārskaitījums. Noteikumos atrunāts, kā tas tiek organizēts, un ievērtēts arī, kam šāds atbalsts netiek piešķirts – tiem, kas ir mājmācībā.
Deputāti nolēma apstiprināt saistošos noteikumus „Par atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai attālinātā mācību procesa vai karantīnas laikā".
24.09.2021.