26. augusta domes sēdē tika skatīti Madonas novada pašvaldības noteikumi Nr. 21 „„Covid-19" infekcijas ierobežošanas pamatprincipu un no tiem izrietošo prasību nodrošināšana Madonas novada pašvaldības izglītības iestādēs".
Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne skaidroja, ka iepriekš pašvaldība tika izdevusi rekomendācijas infekcijas ierobežošanai, balstoties uz ārējiem normatīvajiem aktiem. Saskaņā ar to tiek sastādīti noteikumi, kas turpmāk kalpos kā pašvaldības iekšējie normatīvie akti.
– Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi „Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai" noteic, ka pašvaldībām jāizdod noteikumi, kas ir saistoši to dibinātajām iestādēm. Savukārt iestādes, ņemot par pamatu šos noteikumus, izstrādā savu kārtību, kas ir saistoša vecākiem, darbiniekiem un arī izglītojamajiem. Būtiskākais, kas attiecas uz pašvaldību, – ja notiek kādi saslimšanas gadījumi, tad izglītības iestādes vadītājs dod pašvaldībai ziņu, uz kā pamata dibinātājs dod rīkojumu par aiziešanu klases kolektīvam, grupai attālinātā mācību procesā. Bet tas tiks arī izvērtēts, lai nav tā, piemēram, ka persona bijusi tikai kontaktpersona un visa klase tiek slēgta. Jāpatur prātā, ka var būt iespējamas dažādas situācijas, – informēja Solvita Seržāne.
Deputāts Andrejs Ceļapīters dalījās pārdomās: – Sekojot līdzi galveno epidemiologu prognozēm, šķiet, ka mūs sagaida smags rudens un ziema. Tiem skolēniem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēs apmeklēt mācības klātienē, situācija ļoti pasliktinās, jo viņi tiek izslēgti no aprites. Tādēļ mans priekšlikums noteikumos būtu ieviest šādu normu – ja klase nav pilnā sastāvā, uz zoom vai citas platformas pamata tiek nodrošināta iespēja pieslēgties klases apmācības procesam un vērot to tiešsaistē.
Solvita Seržāne atzina, ka šāds risinājums esot pārrunāts, sagatavojot noteikumu projektu, tomēr šobrīd pedagogiem ir ļoti daudz punktu, kas saistībā ar „Covid-19" jāpilda.
– Reizē ieslēgt zoom un vadīt stundu, lai cik vienkārši izklausītos, ne visur un vienmēr norit tik gludi. Uz to, protams, tieksimies, – sprieda izglītības nodaļas vadītāja. Kā kompromiss nolikumā tika noteikts, ka „Iestāde iespēju robežās nodrošina mācību stundu ierakstus vai tiešsaistes pieslēgšanos mācību stundu norisei tiem izglītojamajiem, kas mācās attālināti laikā, kad pārējā klase mācās klātienē".
Savukārt uz deputāta vaicājumu par pedagogu vakcinācijas aptveri viņa atbildēja, ka pēc tā brīža datiem vakcinējušies esot ap 42% skolotāju; par to tika solīts veikt statistiku.
Madonas novada pašvaldības dome vienbalsīgi nolēma apstiprināt noteikumus Nr. 21 „„Covid-19" infekcijas ierobežošanas pamatprincipu un no tiem izrietošo prasību nodrošināšana Madonas novada pašvaldības izglītības iestādēs".
22.09.2021.