Šogad agrāk nekā ierasts gaisa temperatūra daudzviet Latvijā noslīdējusi zem +8 grādiem, kad tradicionāli tiek sākta centralizētā siltumapgāde, taču – kur tas laiks, kad apkures sezonas uzsākšanu nosaka paši iedzīvotāji kopā ar apsaimniekotāju. – Vai jūs jau dzīvojat siltumā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Sergejs no Bauskas: – Nē, ko jūs! Daudzdzīvokļu mājās jau agrāk par oktobri nesāk kurināt. Taču, protams, ir drēgni. Klimats ir mainījies, un māju apsaimniekotajiem to vajadzētu ņemt vērā. Apkures sezona tomēr būtu jāsāk, pazeminoties gaisa temperatūrai.
Cesvainiete Aina: – Es kurinu pati, un šoruden to darīt bija jāsāk ātrāk nekā citos gados. Krāsni iekurināju jau septembrī, kad iestājās auksts un drēgns laiks. Malka ir palikusi dārgāka, bet tā ir jāiepērk pietiekamā daudzumā, lai nevajadzētu salt. Taupīt uz veselības rēķina nedrīkst.
Mētrieniete Lāsma: – Māju laukos kurinām paši ar savu malciņu, līdz ar to dzīvojam patīkamā siltumā. Kā sākās mitrais laiks un mājās kļuva neomulīgi, tā krāsnis pa drusciņai arī iekurinājām. Sākumā tikai nedaudz, bet tagad jau to darām diezgan pamatīgi. Šajā laikā un vienmēr pavasaros es vienmēr jūtu līdzi tiem, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās, it sevišķi, ja jāstrādā ārā un pēc darba jāatgriežas drēgnā un nemīlīgā dzīvoklī.
Vilis no Jaunkalsnavas: – Es dzīvoju savā mājā, un šai ziņā problēmu nav: kad gribu, tad arī kurinu. Šoruden galvenokārt vēja, lietus dēļ kurināt gan bija jāsāk ātrāk – jau septembra sākumā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
21.09.2021.