No pirmdienas, 13. septembra, Lietuvā lielveikalos un tirdzniecības centros, kuru platība pārsniedz 1500 m2, var iekļūt tikai, uzrādot „Covid-19" sertifikātu, vai arī apmeklētāji, kuri ir ar negatīvu testu un var to pierādīt. – Kādas ir jūsu domas par jauno kārtību kaimiņvalstī un vai kaut ko tādu vajadzētu ieviest arī pie mums Latvijā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Gunārs no Mārcienas: – Manuprāt, pie mums gan neko tādu nevajadzētu ieviest. Katram tomēr ir savi iemesli, kāpēc nepotējas. Dažiem to neļauj veselības stāvoklis, daži vēl to visu pārdomā. Katrā ziņā tas ir ļoti individuāli.
Ieva no Sauleskalna:
– Cilvēkus noteikti vajag rosināt potēties, bet ne jau ar tādām metodēm. Pieļauju, ka kaut ko tādu varētu ieviest arī Latvijā, bet tas būtu nepareizi un arī muļķīgi. Vakcinēties vai ne – tomēr būtu jāpaliek katra brīvai izvēlei.
Zanda no Mārcienas: – Tas ir bišķīt par traku, tā jau ir cilvēku diskriminācija. Manuprāt, Latvijai nevajadzētu sekot šim piemēram. Tādas metodes tomēr nevajadzētu izmantot. Manuprāt, jebkurš lēmums, kas kaut ko aizliedz, izsauc pretreakciju. Katrā ziņā cilvēkus pret viņu gribu nevajadzētu piespiest vakcinēties.
Jānis no Saulkrastiem: – Esmu par to dzirdējis, bet uzskatu, ka tas nav prāta darbs. Šādu kārtību Latvijā gan nevajadzētu noteikt. Vismaz es esmu „pret".
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
15.09.2021.