Šovasar, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļa sadarbībā ar SIA „Madonas ūdens" uz apvedceļa ietves, pretī degvielas uzpildes stacijai „Viada", uzstādīja modernu brīvkrānu, kas siltajā un vasarīgajā laikā iedzīvotājiem, kā arī to pastaigās izvestajiem četrkājainajiem draugiem ļauj veldzēties ar tīru dzeramo ūdeni.
Priecājamies, ka gan šis, gan pērn Upes skvēra bērnu rotaļu laukumā ierīkotais brīvkrāns iemanto popularitāti un aizvien vairāk cilvēku tos izmanto, taču atkārtoti aicinām iedzīvotājus apzināties, ka brīvkrāni ir domāti slāpju remdēšanai un mazas ietilpības ūdens trauku uzpildei, nevis alternatīvs avots visu sadzīves vajadzību, kam nepieciešams ūdens, nodrošināšanai. Ilustrācijai piedāvājam nesen fiksētu gadījumu. Autovadītājs piestāj pie brīvkrāna un uzpilda vairākas līdzpaņemtās liellitrāžas ūdenskannas. Šāds ūdens daudzums acīmredzot nebija paredzēts slāpju remdēšanai, bet gan saimnieciskām vajadzībām. Lūgums tā nerīkoties un, ja jūs redzat līdzīgas situācijas, ziņot par to pašvaldības kārtībniekiem vai īpašumu uzturēšanas dienestam (https://www.madona.lv/lat/kontakti).
Veldzēsimies ar prātu!
EGILS KAZAKEVIČS,
Madonas novada
centrālās administrācijas
sabiedrisko attiecību speciālists
14.09.2021.