1. septembris ir svētki gan bērniem un viņu vecākiem, gan pedagogiem. Tiek uzsākts jauns ceļa posms, kad pēc vasaras atpūtas ir atjaunoti enerģijas krājumi un ikviens izglītības procesā iesaistītais ir gatavs turpināt kāpienu zinību kalnā. Šis 1. septembris Madonas Valsts ģimnāzijas saimei bija sevišķi saviļņojošs un nozīmīgs – svinīgā pasākuma laikā tika atklāta rekonstruētā skolas ēka.
„Tu nedomā, es visu varu, es nemaz neesmu tik mazs. Man tikai jāpaspēj vēl reizi pārlasīt visas pasakas. Vai tiešām tajās bija rakstīts, ka beigās labais uzvarēs? Bet varbūt vēl nekas nav beidzies un velti satraucamies mēs? Bet varbūt viss, kas bijis solīts, ir tikai vēl viens it nekas, un tāpēc mazie nāk un raksta jau paši savas pasakas." Ar šādiem vārdiem 1. septembris tika sagaidīts Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu un skolotāju saimē.
– Esam atkal sapulcējušies uz jaunā mācību gada sliekšņa. Šķiet tik ierasti, bet tomēr citādi. Jauns sākums ar jaunu apņemšanos un jaunām cerībām, idejām un darbotiesgribu. Jauns laika atskaites punkts ikvienā ģimenē, kurā šorīt satraukts pamodās skolēns vai savās patstāvīgajās gaitās devās kāds students, vai uz Zinību dienu posās skolotāji. Visiem, kas iesaistīti mācību procesā, es novēlu labu veselību, lai mēs visi klātienē varam pavadīt mācību procesu šajā skaistajā skolas ēkā. Novēlu arī emocionālo labsajūtu un prieku, lai visi kopā varam veiksmīgi realizēt jauno izglītības saturu. Madonas Valsts ģimnāzijā mācību gadu uzsāk 263 skolēni 13 klašu komplektos. Domāju, ka skolas forma sniedz piederības izjūtu tiem skolēniem, kuri pārnākuši pie mums no citām izglītības iestādēm. Ģimnāzijas kolektīvā sveicam no jauna izveidotās 7. un 10. klases un klašu audzinātājas Sandru Sprukuli, Santu Smikovsku, Valdu Cakuli un Aiju Sīli, – svinīgajā uzrunā sacīja Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece.
Zinību diena bija arī Madonas Valsts ģimnāzijas otrā dzimšanas diena. 2005. gadā, ienākot jaunās ģimnāzijas telpās Valdemāra bulvārī 2a, skolas saimei bija cerība uz apjomīgu piebūvi tur. Kopš tā laika noiets smags ceļš ar lēmumu pieņemšanu, sabiedrības pārliecināšanu un izglītības iestāžu tīkla reorganizāciju Madonas novadā.
– Pa šo laiku 1197 absolventi un apmēram 200 esošie skolēni nostaigāja savu ģimnāzista ceļu starp galveno ģimnāzijas ēku, telpām Raiņa ielā 6, sporta centru, kultūras namu, vidusskolu, reizēm arī saieta namu, kinoteātri un pat mūzikas skolu, piedaloties mācību procesā un apmeklējot ārpusstundu aktivitātes. Šodien mēs esam šī ģimnāzista ceļa galapunktā pie šīs skaistās atjaunotās ēkas. Lai mēs šurp nonāktu, ļoti daudzi cilvēki snieguši savu palīdzību. Vēlos minēt to cilvēku vārdus, kuru ieguldījums ir visnozīmīgākais. Ēkas rekonstrukciju projektēja Rolands Gruzītis, lielāko daļu darbu veica SIA „Voltek" un atbildīgais būvdarbu vadītājs Ģirts Bērziņš. Kopā ar mums ir arī būvdarbu vadītājs Lauris Šakars, būvdarbus uzraudzīja Aldis Muraško. Lielu paldies visa kolektīva vārdā vēlos teikt Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājam Agrim Lungevičam, viņa vietniekam Zigfrīdam Goram, Madonas pilsētas pārvaldniekam Guntim Ķeverim, izglītības nodaļas vadītājai Solvitai Seržānei, attīstības nodaļas vadītājai Inesei Solozemniecei un attīstības nodaļas projektu vadītājai Indrai Kārkliņai. Vissirsnīgākā pateicība visiem, kas iesaistījās ēkas atjaunošanā, bet šobrīd es sveicu visus, uzsākot jauno 2021./2022. mācību gadu! – teica Vanda Maderniece.
– Sveicu jūs Zinību dienā – dienā, kad ir kā minimums vismaz trīs svētki. Pirmkārt, tā ir atkalsatikšanās, kad esam visi kopā. Ir burvīga izjūta, ka Madonas pilsētas skolās ir skolēni, ka varam šeit pulcēties 1. septembrī. Otrkārt, 1. septembris ir brīdis, kad mēs nospraužam jaunus mērķus, plānus un sapņus, kad sākas jauns darba cēliens. Es vēlu jums, lai šis mācību gads sniedz to, ko esat iecerējuši, jo – treškārt – šodien mēs veram durvis jaunajai Madonas Valsts ģimnāzijai. Direktore teica, ka tas ir ceļa noslēgums, bet es gribu sacīt, ka tas ir ceļa sākums. Tas ir sākums kam ļoti skaistam, gaidītam un lolotam. Tas ir vēsturisks brīdis, un šī brīža nozīmi mums rādīs nākamās desmitgades. Milzīgs paldies visiem, kas piedalījās šajā procesā, es redzēju lielisku komandu, kuri paveica šo darbu. Novēlu jums – šīs ēkas lietotājiem – mācīties, krāt zināšanas, lai Madonas Valsts ģimnāzijas vārds skanētu ārpus novada robežām! –
vēlēja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
Apsveikuma vārdus izteica arī pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, kas uzsvēra, ka ģimnāzijas ēka tika atjaunota ar lielu mīlestību, un arī pauda pateicību visiem būvdarbu procesā iesaistītajiem. Viņš aicināja skolēnus to novērtēt. Gunta Ķevera uzrunā netrūka labas veselības vēlējumu ikvienam, uzsverot, ka nekas vēl nav beidzies – viss ir tikai priekšā.
– Lai tik saulains un apskaidrots, kā šī Zinību diena, jums ir viss jaunais mācību gads! No sirds sveicu jūs ar iegūtu jaunu sabiedroto savām zinību gaitām. Šajā ēkā visos laikos ir atskanējušas skolēnu balsis, šī ēka ir vieda, gudra, atbalstoša, un es domāju, ka jūs to sajutīsiet. Kāda daļa to jau noteikti ir sajutusi. Jūs esat tie, kuri Lazdu laipu mīs arī 21. gadsimtā. Daudzsološus zinību ceļus jums, ģimnāzijas saime! – smaidot sacīja Madonas novada izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne.
Svinīgā pasākuma laikā, atklājot rekonstruēto ģimnāzijas ēku, tika pārgriezta lente, kas bija saviļņojošs mirklis ikvienam audzēknim un pedagogam. Pēc tam skolēni devās uz savām klasēm, kur notika pirmā audzināšanas stunda. Atliek pievienoties Vandas Madernieces vēlējumam – lai ģimnāzijas audzēkņi, skolojoties šajā izglītības iestādē, top par veiksmīgām un daudzsološām personībām. Lai veiksmīgs un sekmīgs jaunais mācību gads!
3.09.2021.