26. augustā Madonā tika demontēts pirms vairākiem gadiem iekonservētās katlumājas Raiņa ielā 25 metāla dūmenis.
Atgādinām, ka 15. jūlija vakarā Raiņa ielas apkaimes iedzīvotāju uzmanību piesaistīja aptuveni 8 tonnas smagā katlumājas skursteņa vibrācijas. Reaģējot uz iedzīvotāju izsaukumu, dzīvojamajā rajonā operatīvi ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas daļas, kā arī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa darbinieki un norobežoja teritoriju, lūdzot iedzīvotājus pārvietot norobežotajā teritorijā esošos auto.
Dūmeni apsekoja gan inženieri, gan būvniecības uzņēmuma, kas specializējas skursteņu demontāžā, speciālisti un konstatēja, ka katlumājas skurstenis nerada draudus iedzīvotāju veselībai, dzīvībai vai mantai. Kā skaidroja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, dūmeņa vibrācijas, metālam sakarstot, izraisīja karstā gaisa svārstības. Skurstenis pats sevi iekustina un šūpojas noteiktā amplitūdā. Gan dūmeņa pamatne, gan trīs pamatīgi nostiprinātās atsaites dūmeni stabili noturēja vietā.
Neraugoties uz to, ka skurstenis bija drošs, lai mazinātu iedzīvotāju uztraukumu, tika pieņemts lēmums skursteni demontēt, jo savu funkciju tas neveic. Ēka šobrīd pilda noliktavas funkciju, un nav plānots, ka tajā kādreiz varētu atjaunot katlumāju.
Saistībā ar skursteņa demontāžas darbiem tuvējo māju iedzīvotāji tika lūgti 26. augustā no pulksten 8 līdz 17 nenovietot transportlīdzekļus teritorijā, kas bija nepieciešama specializētā transporta piekļuvei un skursteņa nojaukšanai.
Demontāžu veica Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas dienests sadarbībā ar SIA „Grasis G", kas nodrošināja autoceltņa pakalpojumu. Dūmenis bez liekiem starpgadījumiem tika demontēts pāris stundu laikā.
Informāciju sagatavoja
EGILS KAZAKEVIČS,
Madonas novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciālists
1.09.2021.