Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aicina Saeimas deputātus rādīt piemēru

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 30.08.2021.

Burtu lielums

Iedzīvotāju iniciatīvu portālā „Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par obligātu „Covid-19" sertifikātu Saeimas deputātiem, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Kā iniciatīvas autors norādīts Artūrs Tereškovičs, kas skaidroja, ka ar šo iniciatīvu vēlas mainīt sabiedrības viedokli par vakcinācijas nepieciešamību. Viņš aicina Saeimas deputātus rādīt tam piemēru.
Viņaprāt, katram Saeimā esošajam deputātam un deputātei ir jānosaka obligāts sadarbspējīgs „Covid-19" sertifikāts. Viņš uzskata, ka tie, kuri nevēlas to darīt, nevar pārstāvēt sabiedrību, kurai paši ir pauduši vēlmi noteikt pienākumu vakcinēties vairākās profesijās.
„Sabiedrība šādi iegūs papildu pārliecību par vakcinācijas nepieciešamību un drošumu, un mēs arī redzēsim katra deputāta individuālo lojalitāti pret sabiedrību un iedzīvotājiem," pauda parakstu vākšanas autors.
LETA jau ziņoja, ka ceturtdien vairākums parlamenta Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātu konceptuāli atbalstīja nepieciešamību Saeimas deputātiem vakcinēties pret „Covid-19".
Konceptuāli pret šādu priekšlikumu balsoja opozīcijas deputāti, uzsverot, ka, viņuprāt, jebkāda kategoriju iekļaušana likumā par „obligāto vakcināciju" pārkāpj cilvēktiesības un pasliktina „vispārējo noskaņojumu valstī".
Savukārt Saeimas Juridiskā biroja pārstāve Līvija Millere atzīmēja, ka ar likumu noteiktos gadījumos var ierobežot deputātu tiesības. To ir atzinuši konstitucionālo tiesību eksperti, tomēr viņa aicināja politiķus saprast šī lēmuma sekas, proti, kas notiks ar tiem deputātiem, kuri atteiksies vakcinēties.
Komisijas sēdēs deputāti arī ir diskutējuši par regulējumu veselības un sociālās aprūpes iestāžu darbiniekiem. Koalīcijas deputāti atbalstīja ideju par nepieciešamību vakcinēties šajās profesijās, lai pildītu darba pienākumus, kamēr opozīcijas pārstāvji pret to ir iebilduši.
Plānots, ka arī „Covid-19" pārslimojuši deputāti varēs strādāt parlamentā klātienē, tomēr testi nebūtu derīgi, lai gan pirms tam Saeimas frakciju padome lēma, ka parlamentārieši varēs strādāt arī ar negatīviem „Covid-19" testiem. Gala lēmums par vakcināciju atsevišķās profesijās vēl nav pieņemts.

31.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px