Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Satiksmes ministra vizīte Madonas novadā

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 26.08.2021.

Satiksmes ministra vizīte Madonas novadā
Burtu lielums

Trešdien satiksmes ministrs Tālis Linkaits reģionālajā vizītē apmeklēja Madonas novadu un Gulbenes novadu.

Tā sākās ar Sauleskalna industriālās zonas būvniecības vietas apmeklējumu, bet pēc tam notika tikšanās Madonas novada pašvaldībā, kam sekoja saturīga diskusija Dzelzavas pamatskolā par Madonas novada pašvaldības platjoslas interneta izmantošanas pieredzi. Plašāku ieskatu diskusijā publicēsim kādā no nākamajiem laikraksta numuriem.
Ministrs apmeklēja arī „Latvijas Pasta" Lazdonas pasta nodaļu, kas ir veiksmīgs e-komercijas piemērs.
Lietišķa saruna norisinājās arī Madonas novada domē. To komentējot, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs „Staram" uzsvēra, ka uzmanība vispirms tikusi pievērsta reģionālo un vietējo ceļu attīstībai, tam, ka šobrīd Madonas novadā tiek rekonstruēti valsts nozīmes ceļi un drīzumā sāksies arī ilgi gaidītā Ļaudonas ceļa asfaltēšana.
– Pēdējo divu gadu laikā būs pārbūvēti 90 km ceļu, un arī nākamo triju gadu laikā tiek plānota ap 100 km valsts ceļu pārbūve. Tā turpināsies Gulbenes ceļa virzienā, tāpat iecerēta Vecpiebalgas šosejas pārbūve līdz Madonai. Ļoti iespējams, ka dubultā virsma tiks uzklāta Lubānas ezera virzienā, kā arī veikti citi ceļu pārbūves darbi, – pastāstīja Agris Lungevičs.
Saruna ievirzījusies arī par veiksmīgo vilcienu satiksmes atjaunošanu katru dienu līdz Madonai, nepieciešamībai rekonstruēt tiltus, tāpat sabiedriskā transporta pārvadātāja maiņu – skaidrība par to varētu būt šāgada nogalē. Ministra kā valdības pārstāvja uzmanība tika pievērsta arī pašvaldības šāgada budžeta lielajam kritumam un iespējām to kompensēt, plānojot nākamā gada budžetu. Tika pārrunātas arī iespējas nodot mazos valsts grantētos ceļus pašvaldību pārziņā. Patlaban pašvaldība uz vienu ceļa km saņem apmēram 800 eiro lielu finansējumu gadā, bet, pārņemot valsts nozīmes mazos grantētos ceļus, tas varētu palielināties līdz 1500 eiro gadā.
Jautāts, vai saruna ievirzījās arī par pasta nodaļu nākotni laukos, Madonas novada pašvaldības vadītājs apstiprināja, ka informējis ministru par domstarpībām ar „Latvijas Pasta" vadību pēc tam, kad Madonas novadā tika slēgtas vairākas pasta nodaļas, kas izraisīja iedzīvotāju lielu neapmierinātību, uz ko saņēmis ministra atbildi, ka tiek veidots jauns modelis – pasts pēc izsaukuma, pasts mājās. Ministrs apgalvojis, ka šis modelis darbojoties labi, savukārt viņš paudis, ka tādā gadījumā jābūt kādam spilgtam piemēram, lai pārliecinātu arī iedzīvotājus, ka tā nav vis kārtējā pasta nodaļu slēgšana, bet līdzvērtīgs pakalpojuma piedāvājums to vietā.


27.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px