Biedrība „Madonas ģimenes centrs TuTi", kas reģistrēta šā gada 30. aprīlī, 29. jūnijā iekļauta Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā un 28. jūlijā saņēma lēmumu par sabiedriskā labuma piešķiršanu, otrdien Madonā rīkoja biedrības atklāšanas pasākumu.
Biedrības adrese turpmāk būs Blaumaņa ielā 11 – 3, tās misija – attīstīt un bagātināt sociālo pakalpojumu sfēru mūsu novadā.
Biedrībā kopumā ir apvienojušies 24 cilvēki, daudzi no viņiem ir pedagogi ar apgūtām alternatīvām prasmēm un metodēm, kas sabiedrībai tiks piedāvātas un būs noderīgas ģimenēm, bērniem, ikvienam.
Nav noslēpums, ka visos laikos un jo vairāk šobrīd, kad pandēmijas ierobežojumi atstājuši redzamus vai neredzamus nospiedumus uz daudzu fizisko un mentālo veselību, ir ļaužu grupas, kurām nepieciešams speciālistu atbalsts un palīdzība. Piedāvājums bērniem, kas vispārizglītojošo skolu parastajās klasēs īsti neiekļaujas, līdz šim mūsu novadā bijis samērā šaurs. Darbojas biedrība „Mēs saviem bērniem", notiek integrācija starp vienaudžiem vispārizglītojošo skolu klasēs, bet tas arī viss.
Biedrība ir ceļā uz alternatīvas skolas veidošanu, kā piemērotu vietu tai redzot Gustavskolu Praulienas pagastā, tomēr līdz vietas sakārtošanai vēl prāvs ceļš ejams. Tāpēc darbs ar ieinteresētajiem šobrīd notiks Madonā, gan nama Blaumaņa ielā 11 pirmajā stāvā, gan biedrības angāra telpā, kur jau iekārtota sajūtu taka un darbnīcā izveidoti daudzi citi attīstību veicinoši piedāvājumi bērniem.
Struktūra ar astoņiem attīstības virzieniem ir izstrādāta, speciālisti ar nepieciešamo izglītību ir apzināti, entuziasma un enerģijas komandai un tās vadītājai Ritai Vecozolai patiešām netrūkst. Jāvēl, lai starta punkts – biedrības publiskā atklāšana – turpinās daudzpusīgā darbībā, lai tā pavairo laimīgu un veselīgu cilvēku klātbūtni mums visapkārt!
– Prieks redzēt cilvēkus, kas ir gatavi darboties jaundibinātajā biedrībā ar iejūtību un empātiju, – sveicot svētkos, teica Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora. – Saprotot un redzot, ka šodien cilvēki ir uzbūvējusi sarežģītu pasauli, kurā ne visiem klājas viegli (un bieži kādam nepieciešams atbalsts un palīdzība), varam būt priecīgi, ka no brīvas gribas biedrība vēlas sniegt atbalstu, izglītību un žēlsirdību, dot prasmes, lai ikviens cilvēks šajā pasaulē varētu atrast savu vietu. Nekad nebūs par maz vai par daudz kādam palīdzēt, tāpēc novēlu, lai jūsu un pašvaldības sadarbība ir auglīga, lai tā palīdz jums veikt šo svētīgo darbu!
– Nav noslēpums, ka no biedrības „Madonas ģimenes centrs TuTi" jau pērkam pakalpojumu un priecājamies, ka daudziem vecākiem ir iespēja saviem bērniem izvēlēties nepieciešamo, – pauda Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja v. i. Ilze Fārneste. – Lielākais novērtējums būs tad, kad vecāki atzīs – viņu bērnu situācija ir mainījusies, veselība ir uzlabojusies, mazs solītis ir sperts uz priekšu. Ne vairumam un daudzumam ir nozīme, jau tas, ka iespējams palīdzēt kaut vienam, ir svarīgi.
– Vienojošais visiem, kas esam šeit, ir rūpes par to, ko darām, un cerība, ka tam būs ļauts piepildīties, – atzina novada domes deputāte Vita Robalte. – Dievs devis mums visu, lai mēs nepagurtu, labu darīdami, un novēlu, lai mūsu bērni un bērnubērni vienmēr šeit būtu gaidīti un mīlēti. Paldies par šo jauno asnu, kas papildina kopīgo dārzu un dara to košāku!
– Priecē, ka īsā brīdī pēc Ritas Vecozolas aicinājuma atsaucās tik daudzi speciālisti, kas gatavi apvienoties un strādāt, lai palīdzētu līdzcilvēkiem, – gandarījumu pauda pašvaldības izglītības nodaļas speciāliste Vivita Vecozola. – Tiks atvieglinātas sirdis ģimenēs, kurās ir vairāk rūpju nekā ierasts, tiks sniegta palīdzība maziem un lieliem. Biedrības pārstāvjiem novēlu spēku, prieku un izdošanos!
– Šis ir kas jauns arī manā pieredzē, un priecājos, ka biedrība pulcē tik daudz cilvēku ar tik dažādām interesēm, – komentēja sadarbības partneris – uzņēmējs Māris Štrombergs.
Biedrības komandu svētkos sveica arī Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta „Vidzeme iekļauj" pārstāves, izsakot gandarījumu par jaundibināto pakalpojuma sniedzēju, sveicienus nesa Gulbenes novada pārstāvji, Latvijas Universitātes Madonas filiāles vadītāja un citi. Skanēja dziesmas, atbrīvojošu noskaņu radīja Kņopes – Rēzeknes slimnīcas dakteres-klauna klātbūtne, individuālas sarunas un pāri visam – cerību pilnie nākotnes sapņi.
20.08.2021.