Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai vakcinācijai jābūt brīvprātīgai?

Redakcija

Autors • 16.08.2021.

Burtu lielums

Pilsoņu iniciatīvas „Vakcinācijai aizvien jābūt brīvprātīgai" atbalstītāji jau trešo reizi savākuši 10000 parakstu un vērsušies ar tiem Saeimā. – Vai, jūsuprāt, vakcinācijai jābūt tikai un vienīgi brīvprātīgai? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Maruta no Madonas: – Es esmu vakcinējusies, bet uzskatu, ka tā ir katra brīva izvēle. Es cilvēkiem necenšos neko ieteikt, jo uzskatu, ka katram pašam jāļauj izlemt. Cik cilvēku, tik viedokļu.

Una no Madonas: – Ja izskaidro visus pozitīvos ieguvumus, ko dod potēšanās, cilvēki saprot, ka tas tomēr ir svarīgi, lai ikdiena varētu atgriezties vairāk vai mazāk normālās sliedēs. Lai bērni varētu iet uz skolu un apmeklēt pulciņus. Arī pati esmu jau maijā vakcinējusies.

Māra no Jaunkalsnavas: – Protams, jāvakcinējas. Es esmu vakcinējusies. Es esmu tikai „par". Tas ir drošībai – ne tikai man, bet arī pārējo drošībai. Vai kādai cilvēku grupai vajadzētu obligāti vakcinēties – tas ir ļoti strīdīgs jautājums. Bet cilvēkiem būtu jāsaprot, ka tā ir vienīgā izeja. Es negribu vairs, un domāju – vairums negrib, piedzīvot to brīdi, kad tu netiec vairs uz darbu, nevari nekur iet, nevari būt drošs.

Ērglēniete: – Pati esmu vakcinējusies jau pirms kāda mēneša. Iespējams, ka kādai grupai arī vajadzētu obligāti vakcinēties, piemēram, skolotājiem. Bet tā uzreiz pateikt nevaru, nezinu, kā būtu pareizāk.

Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE un
AGRIS VECKALNIŅŠ

17.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px