Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vakcinācijas process bijis slikti organizēts

LAURA KOVTUNA

Autors • 05.08.2021.

Vakcinācijas process bijis slikti organizēts
Burtu lielums

Aizvadītajā trešdienā, 28. jūlijā, kāda madoniete vakcinācijas procesu tirdzniecības centra "Konzums" publiskajā punktā vērtēja kā slikti organizētu. Gaidīt nācies ne vien tiem, kas stājušies "dzīvajā rindā", bet arī tiem, kas atnākuši pēc pieraksta uz konkrētu laiku.

Cilvēku bijis ļoti daudz, un visiem nācies saspiesties šaurajā gaitenī, kur trūcis gaisa. Kāds no vakcinējamajiem gaidījis pat vairāk nekā stundu līdz vakcīnas saņemšanai.

Var nākties uzgaidīt
– Lielākā daļa mēs tur bijām atnākuši pēc pieraksta; sākumā īpaši nešķiroja, kurš uz pirmo, kurš – otro vakcinēšanās reizi atnācis, kurš stāv "dzīvajā rindā". Biju atnākusi uz savu pieraksta laiku nedaudz pirms pulksten 13, un izskanēja runas, ka vakcinācijas punkts pieņems tikai līdz pulksten 13.30. Un tik daudzi sēdēja rindā jau pirms manis. Puisis, kurš savu kārtu jau bija nogaidījies, mani palaida pa priekšu, jo vajadzēja steigties atpakaļ uz darbu. Cilvēki kopumā bija ļoti pozitīvi. Tie, kas sēdējām, paskatījāmies olimpiskās spēles, parunājāmies. Savukārt strādājošie bija ļoti laipni, ieturēti, ko var apbrīnot. Varbūt tas bija tāds izņēmums tikai šajā dienā, bet aizdomājos, vai visi gribētāji pie tik lielas rindas vispār var tikt pie vakcīnas. Izskanēja, ka savu reizi vakcīnu ir arī pietrūcis. Katrā ziņā, kad saņēmu pirmo vakcīnas devu, kārtība bija krietni lielāka, – novērotajā dalījās sieviete.
Uzrunātie mediķi viņai atklājuši – no rīta kādam pacientam pēc vakcīnas saņemšanas kļuvis slikti, kas aizkavējis vakcinācijas procesu aptuveni par pusstundu. Madoniete turpināja: – Arī man ir paziņa, kuram bija alerģiska reakcija pēc vakcīnas saņemšanas. Ir jau tomēr arī cilvēki ar dažādām veselības problēmām vai alerģijām. Pazīstamo aizveda uz slimnīcu Rīgā, viss jau beidzās labi. Bet, acīmredzot, ir daži šādi gadījumi, un pieļauju, ka rindu tas var aizkavēt.
Tāpat arī viņa sprieda – ja pirmo vakcīnas devu saņēma tolaik vēl masu vakcinācijas centrā Madonas sporta centrā, saprotams, ka saņemt otro vakcīnu šobrīd jānāk uz mazākām telpām "Konzumā", kas arī varētu radīt saspiestības izjūtu.
Jāatgādina, ka vakcinācijas procesu Madonas C līmeņa vakcinācijas centrā organizē AS "Veselības centru apvienība" (VCA), kuras nokomplektētajās medicīnas darbinieku un palīgpersonāla brigādēs darbojas speciālisti no Madonas novada. Madonas vakcinācijas centra darbību, kontrolējot iedzīvotāju plūsmu un mērot centra apmeklētāju temperatūru, palīdz nodrošināt arī LR Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona zemessargi. Arī tirdzniecības centrs "Konzums" šonedēļ savā facebook kontā publicēja paziņojumu: "TC "Konzums" atgādina, ka vakcināciju nodrošina AS "Veselības centru apvienība". Lūdzu ar visiem jautājumiem vai pretenzijām griezties pie konkrētās apvienības."
VCA pārstāve Līga Ribkinska atzina, ka uzgaidīšana uz vakcināciju visiem atnākušajiem – gan uz 1., gan 2. devu, gan "dzīvajā rindā" – ir vienota. Nosacīta rinda kādā brīdī varot izveidoties, taču nepieciešams arī katrai personai atvēlēt nepieciešamo laiku reģistrēšanai, vakcīnas saņemšanai, pašsajūtas novērošanai u. c. darbībām.

Nav pieejama Janssen vakcīna
Tāpat viņa informēja, ka vakcīnu skaits ir pietiekams, un viņas rīcībā nebija informācijas par situācijām, kad Madonā vakcīnu būtu pietrūcis.
– Pfizer vakcīnas ir pat nedaudz rezervē. Tāpēc arī nav jāsatraucas, ka vakcīnu varētu pietrūkt otrreizēji vakcinējamajiem. Tie, kas saņēmuši pirmo vakcīnu, garantēti saņems otro vakcīnu, jo tā viņiem uzreiz tiek rezervēta. Cita lieta ir par Johnson&Johnson jeb Janssen vakcīnām. Ar to iedzīvotāji šobrīd netiek vakcinēti. Un tas tā ir visā valstī – faktiski ar pagājušo nedēļu Janssen vakcīna publiski vairs nav pieejama. Tās tiek pārvirzītas dažādu iedzīvotāju grupu vakcinēšanai, taču joprojām ir pieejamas pārējās vakcīnas, – skaidroja Dace Ribkin-
ska. Viņa atgādināja, ka Madonas publiskajā vakcinācijas punktā "Konzumā" šobrīd pamatā vakcinē ar Pfizer vakcīnu.
Attiecīgi Janssen vakcīnas, kas iepriekš bija gana pieprasītas vakcinējamo vidū, jo ar tām jāvakcinējas tikai vienu reizi, vairs nav pieejamas. Tās prioritāri novirzītas izbraukuma vakcinācijai pasākumos un iedzīvotāju pulcēšanās vietās; pedagogu kolektīvu vakcinācijai; senioru (vecumā no 80 gadiem) vakcinācijai mājās.
To apstiprināja Nacionālā Veselības dienesta pārstāve Inga Vasiļjeva, un tas esot saistīts ar piegādāto Janssen vakcīnu ierobežoto skaitu. – Rīt (šodien. – Aut.) ir gaidāma vēl viena Janssen vakcīnu piegāde. Atkarībā no reālā skaita, kas tiks saņemts, tiks sadalīts tālāk, vakcinācijas vietas un iedzīvotāju grupas, kurām varēsim šīs vakcīnas novirzīt, – piebilda Inga Vasiļjeva.
Veselības ministrija publiskojusi informāciju, ka vakcinācija ar Pfizer TC – "Konzums" būs pieejama 7. augustā. Madonas novada pašvaldība paziņojusi, ka vakcinēšana ar Pfizer notiks arī 11., 14. un 19. augustā. "Gaidot "dzīvajā rindā", jārēķinās, ka līdztekus notiek to personu vakcinācija, kuras ir pierakstījušās iepriekš. Līdz ar to var nākties nedaudz uzgaidīt, kad būs brīva vieta vakcīnas saņemšanai. Darba laiks – no pulksten 10 līdz pulksten 17," apkopojusi pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Riekstiņa. Jāpiebilst, ka senioru, kuri vecāki par 80 gadiem, vakcināciju mājās var pieteikt arī tuvinieki, zvanot savam ģimenes ārstam vai pa tālruni 8989.

6.08.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px