20. jūlija ārkārtas domes sēdē projektu ieviešanas nodaļas vadītāja Inese Solozemniece informēja deputātus par projektu kārtu īstenošanu Madonas pilsētas vidusskolā saistībā ar ēku kompleksa un stadiona pārbūvi.
– Madonas novada pašvaldība jau 2018. gadā aizsāka projektu, kura ietvaros aktivitātes norit divās izglītības iestādēs – Madonas pilsētas vidusskolā un Madonas Valsts ģimnāzijā. Abās iestādēs jau iegādātas ergonomiskās mēbeles, informāciju tehnoloģijas – skārienjutīgās iekārtas, displeji, portatīvie datori, planšetes un 3D printeri, – atklāja Inese Solozemniece.
Viņa atgādināja, ka būvdarbi Madonas pilsētas vidusskolā plānoti sešās kārtās. – 1. kārta, kas ir sporta zāles korpusa atjaunošana, piebūves mācību korpusiem, jau nodota ekspluatācijā, un 2. kārta – ēdamzāles, aktu zāles korpusa atjaunošana, kur notiek būvdarbi, nodošanas ekspluatācijā termiņš ir seši mēneši. Būvdarbi tika uzsākti arī 6. kārtā, kas ir stadiona pārbūve un teritorijas labiekārtošana, tribīnes. Būvdarbi pabeigti, notiek būvdarbu pieņemšana ekspluatācijā, dokumentācijas sakārtošana.
3. kārtas, kas ir skolas mācību korpusu un savienojošo gaiteņu atjaunošana, būvniecības termiņš noteikts seši mēneši, tomēr ticis lūgts pagarināt būvdarbu termiņu par 60 dienām. 4. kārtā, kas ir skolas 2. mācību korpusa atjaunošana, notiek būvdarbi, termiņš – 3 mēneši, – sīkāk ar projekta kārtu norisi iepazīstināja Inese Solozemniece.
Saistībā ar 6. kārtas īstenošanu, precizēti paveikto darbu apjomi, līdz ar to nepieciešams grozīt līgumsummu ar piegādātāju apvienību „Ošukalns celtniecība un Erbauer group", samazinot to par 2000 eiro – uz 1,1 miljonu eiro.
Sakarā ar pandēmijas izplatību un radītajiem šķēršļiem, materiālu un iekārtu rūpnīcu darbības pastāvīgi tiek pārtrauktas un ierobežotas „Covid-19" izplatības profilakses un ierobežojuma nolūkos, līdz ar to kavējas materiālu un iekārtu piegāde. Tāpat būvniecības laikā būvprojektā atklātas vairākas neprecizitātes, pretrunas darbu daudzumos un rasējumos, ko nevarēja konstatēt līdz darbu izpildes uzsākšanai, tāpēc autoruzraudzības kārtībā veiktas būvprojekta izmaiņas, no kurām atsevišķām būvprojekta daļām veikta arī ekspertīze. Tādēļ lūgts pagarināt līguma ar SIA „Selva būve" 3. kārtas „Skolas I mācību korpusa un savienojošo gaiteņu atjaunošana" izpildes termiņu par 60 kalendārajām dienām.
Deputāts Andrejs Ceļapīters vēlējās uzzināt, kā tiks organizēts mācību process, jo šobrīd esot pamats domāt, ka 1. septembrī mācības atsāksies klātienē.
– Ar skolas direktori tikāmies. Ir 3. korpuss, 5. kārta, kur vēl nav sākti būvdarbi, tāpat ir iepriekšējā Valsts ģimnāzijas ēka. Direktore katrai klasei ir atradusi telpu, kur varēs mācīties būvdarbu laikā, ja visi darbi arī vēl nebūs pabeigti. Tāpat 4. kārta jeb 2. korpuss jau tuvosies noslēgumam, jācer, iespējami drīz būs izmantojams arī tas, – to, ka mācības no būvniecības viedokļa varēs uzsākt klātienē, apliecināja domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
Pašvaldības dome vienbalsīgi nolēma veikt nepieciešamās izmaiņas līgumos ar būvniekiem.
30.07.2021.