Iekštelpu gaisa kvalitāte ir kritiski svarīga gan „Covid-19" vīrusa izplatības samazināšanai, gan darbinieku produktivitātei, atzīst jomas eksperti.
ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte informē, ka Latvijā pēc šobrīd veiktajiem mērījumiem vidēji 60-80 % darba vietās ir slikta gaisa kvalitāte, kas nozīmē, ka pie jauna saslimšanas viļņa labākajā gadījumā būs jāatgriežas pie attālināta darba, kur tas iespējams, bet sliktākajā – pie daļējas vai pilnīgas darbības pārtraukšanas.
Lai arī pandēmija ir veicinājusi gan uzņēmēju, gan sabiedrības kopumā izpratni un zināšanas par iekštelpu gaisa kvalitātes nozīmi, joprojām daudzviet uzņēmumos netiek nodrošināta pietiekama telpu ventilācija un monitorings, kas ļautu apzināt reālo situāciju. Turklāt vēl daudzi uzņēmēji nezina, ka savas ieceres var īstenot ar valsts atbalstu – grantu energoaudita veikšanai un nepieciešamo risinājumu izstrādei, ko piedāvā Attīstības finanšu institūcija ALTUM.
Pirmais solis uzlabojumu veikšanā ir energoaudits, kas ir praktisks un vienkārši izmantojams atbalsta rīks. Ar grantu iespējams segt 85 % no kopējām audita izmaksām, bet 15 % ir pašu līdzdalība. Savukārt jau izstrādātiem projektiem pieejams ALTUM aizdevums līdz 2 850 000 EUR ar termiņu 5-15 gadi, bet pušu līdzdalība – no 10 %.
Lai vērstu uzņēmēju uzmanību iekštelpu gaisa kvalitātes nozīmei un informētu par to, kā uzlabojumus veikt ekonomiski, ALTUM uz diskusiju aicināja jomas ekspertus. Diskusijas pilno ierakstu var noskatīties ALTUM
YouTube kanālā https://youtu.be/8FKfEazTTA8 .
23.07.2021.