Aizvadītajās brīvdienās Cēsis svinēja 815. jubileju.
Pilsētas svētku vadmotīvs bija „Skanam tālāk!", to papildināja klātienes koncerti.
17. jūlija rītā cēsniekus modināja pūtēju orķestris un īpašais orķestrmobilis, kas izbraukāja pilsētu. Rožu laukumā norisinājās vēsturiskais Hanzas amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Abās svētku dienās pilsētā norisinājās sportiskas aktivitātes.
Atklāšanas koncertā uzstājās Elīna Gluzunova, pianiste Solvita Jansone, bērnu popgrupa un Cēsu pils koris. Vienlaikus svētki ar muzikāliem priekšnesumiem izskanēja visā pilsētas teritorijā: gan Ruckas parkā, gan Ozolkalnā, gan Cīrulīšu dabas takās, Cēsu pils dārzā uzstājās Aija Vītoliņa, Cēsu saksofonu kvartets, Mārtiņš Kanters, Aija Andrejeva, Alise Siliņa, Vidzemes kamerorķestris. Svētku kulminācijā tika pasniegta balva „Gada cēsnieks 2021" un uzstājās grupa "Astro'n'out" (attēlā).
Lai īpaši izceltu mazāk zināmas kultūrvēsturiskās vietas un vērtības Cēsīs, jau no jūnija sākuma „Re TV" iespējams skatīt raidījumus ciklā „Pielaiko Cēsis". Raidījumos tiek pētīta vēsture, notikumi, cilvēki un svētku svinēšanas tradīcijas.
21.07.2021.