Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonas rollerslēpotāji triumfē Latvijas čempionātā

Redakcija

Autors • 20.07.2021.

Madonas rollerslēpotāji triumfē Latvijas čempionātā
Burtu lielums

Priekuļu slēpošanas un biatlona bāzē 17. un 18. jūlijā norisinājās Latvijas čempionāts rollerslēpošanā, kas bija arī Starptautiskās slēpošanas federācijas sacensības. Madonas sportisti abās dienās izcīnīja 9 zelta, 6 sudraba un 6 bronzas medaļas.

Madonas BJSS jaunie slēpotāji, kas izcīnīja medaļas Latvijas čempionātā rollerslēpošanā, bija Dārta Ruļuka, Lāsma Marta Beķere, Alise Plāte, Kerija Krēmere, Dārta Šķēle, Helēna Roštoka, Ginters Bērziņš, Keita Patrīcija Kolna, Linda Kaparkalēja, Madara Veckalniņa, Silvestrs Švauksts, Artūrs Plāte, Niks Saulītis, Lauris Kaparkalējs un Kitija Auziņa.
Sacensībās piedalījās vairāk kā 200 sportistu dažādās vecuma grupās no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un pat no Portugāles. Sacensības kuplināja arī biatlona izlases sportisti ar Baibu Bendiku vadībā, kā arī Edgars Mise (Madona).
Prestižajā FIS grupā pirmajā dienā klasiskajā solī 10 km distancē nepārspēts palika Madonas BJSS audzēknis Lauris Kaparkalējs, kas ir vēl V18 grupas pārstāvis. Viņš ļoti interesantā cīņā ar laiku (24 min. un 34 sek.) par 0,3 sekundēm pārspēja vienu no Igaunijas spēcīgākajiem vīriem Alevu Alvaru Johannesu. Pirmajos divos apļos ar minētajiem sportistiem cīņā iesaistījās siguldietis Rainers Paeglis un madonietis Niks Saulītis, tomēr distances otrajā daļā abiem minētajiem sportistiem ātruma pietrūka un viņi vairs nespēja sastādīt konkurenci Laurim un Alevam. R. Paeglis noturēja 3. vietu, bet N. Saulītim vien 5. vieta.
Sievietēm 5 km distancē nepārspēta palika biatloniste Baiba Bendika (13:13), kurai 23 sekundes zaudēja mūsu novada stiprākā slēpotāja Kitija Auziņa. Trešajā vietā ierindojās vēl viena Latvijas izlases biatloniste Sanita Buliņa, kas B. Bendikai piekāpās 39 sekundes.
Otrajā dienā sportisti sacentās tādās pašās distancēs brīvajā solī. Šoreiz, igaunim nestartējot un nepiedaloties arī vienam no favorītiem Nikam Saulītim, par pirmo vietu distancē cīnījās Lauris Kaparkalējs, biatlonists Edgars Mise un siguldietis Rainers Paeglis. Pēc pusdistances vadībā izvirzījās Lauris, kas abiem konkurentiem priekšā bija 10 sekundes. Tomēr 5 gadus vecākais Edgars kāpināja tempu, un, pēdējam aplim iesākoties, Laura pārsvars saruka līdz 4 sekundēm. Distances turpinājumā Edgars Mise bija izvirzījies vadībā, tomēr, abiem finišējot, laiks bija identiski vienāds (22:38,8), kas nodrošināja abiem sportistiem dalītu pirmo vietu. Trešajā vietā, atpaliekot no līderiem 26 sekundes, palika siguldietis Rainers Paeglis.
Sievietēm par zelta medaļu tādas intrigas nebija, jo likumsakarīgi pirmo vietu ar rezultātu 12:20 izcīnīja Baiba Bendika. Tomēr par 2.-4. vietu cīņa bija spraiga, un līdz pēdējam aplim vēl nebija skaidrs, kāds būs vietu sadalījums. Otro vietu izcīnīja biatloniste Sanita Buliņa, kurai trīs sekundes piekāpās Kitija Auziņa un vēl 3 sekundes aiz Kitijas palika Sanitas māsa Sandra Buliņa. Uzvarētājai B. Bendikai sportistes zaudēja attiecīgi 48,51 un 54 sekundes.
Paldies Madonas BJSS, un veiksmi Pasaules kausā Slovākijā no 23. līdz 25. jūlijam mūsu sportistiem Kitijai Auziņai, Raimo Vīgantam un Laurim Kaparkalējam!

DAINIS VUŠKĀNS,
Madonas BJSS treneris

21.07.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px