Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Trenējas jaunie hokejisti no Jelgavas

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 19.07.2021.

Trenējas jaunie hokejisti no Jelgavas
Burtu lielums

No 12. līdz 22. jūlijam Madonā norisinās Jelgavas Ledus sporta skolas treniņnometne. Viens no četriem treneriem ir mūsu novadnieks Igors Ļebedevs, viņu aicināju pastāstīt par to, kā jaunie hokeja spēlētāji Madonā trenējas vasarā.

– Iepazīstiniet ar Jelgavas Ledus skolas hokejistu treniņnometnes dalībnieku nometni Madonā!
– Treniņnometnē ieradušies 2005./06. gadā dzimušie un juniori – 2003./04. gadā dzimušie un vecāki (vecākajam – 21 gads). Pavisam 32 audzēkņi un četri treneri.
Mūsu treniņnometne Madonā notiek jau trešo gadu. Paldies Madonas sporta skolas un sporta centra, Madonas Valsts ģimnāzijas vadībai, Irinas Uhanovas ēdināšanas uzņēmumam par labo sadarbību! Dzīvojam Madonas Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīcā, esam atbraukuši uz 10 dienām. Tā kā pats esmu dzimis, mācījies un audzis Madonā un zinu, kāda šajā pilsētā ir sporta infrastruktūra, tika pieņemts lēmums komandu atvest uz šejieni trenēties. Sarunas par nometni tika aizsāktas jau marta sākumā, kad vēl pastāvēja daudzie "Covid-19" ierobežojumi. Treniņi notiek Madonas sporta centrā, Madonas Valsts ģimnāzijas sporta stadionā, pilsētas stadionā, āra hokeja laukumā, kartinga trasē, karjera ezera sporta laukumos, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils". Mēs jokojam, ka pietrūkst vien ledus halles. Tā kā esam hokeja pārstāvji, Madonā ir laukums, kur uzlej ledu ziemā slidošanai. To izmantojām hokejam arī mēs, kad dzīvoju un strādāju Madonā, bet trenēties laukumā un veikt metienus var arī vasarā. Ja pagājušajā vasarā nometnes laikā daudz lija lietus, tad šogad jāspēj pielāgoties ļoti karstiem laikapstākļiem. Treneriem ir jādomā, kā pasargāt audzēkņus no tāda karstuma. Obligāti jāliek galvā cepure, līdzi jāņem pudele ar dzeramo ūdeni.

– Pastāstiet par savu izaugsmi hokeja trenera darbā!
– Pēc mācībām Madonā iestājos un absolvēju LSPA. Atgriezos Madonā, sāku strādāt skolā par sporta skolotāju, paralēli – arī sporta skolā par treneri. Nostrādāju 16 gadus, bet pienāca brīdis, kad parādījās iespēja pārcelties uz Liepāju. Pieņēmu izaicinājumu, sāku strādāt par "Liepājas metalurgs" komandas hokeja treneri, dzīvot Liepājā, kur aizvadīju atkal 16 gadus. Sākumā man uzticēja trenēt bērnu komandu. Tad radās iespēja pāriet citā līmenī – pāriet darbā ar meistarkomandu, kļūt par trenera asistentu. Četrus gadus kopā ar kolēģi Aleksandru Cicurski strādājām tandēmā, vadot virslīgas komandu. Komandai izdevās izcīnīt augstākos rezultātus valsts čempionātā. Trenera darbam ir tāda specifika: pienāk brīdis un, neuzrādot darba rezultātus, ir kas jāmaina. Pēc 16 aizvadītajiem gadiem Liepājā pārgāju uz Jelgavu, kur mani uzaicināja kolēģis Valērijs. Tagad Jelgavas hokeja skolā strādāju jau piekto sezonu. Tā ir Jelgavas sporta skola, kur hokeja apmācībai ir izveidota visu vecumu piramīda, sākot ar mazajiem debitantiem līdz virslīgas komandai. Kā jebkurā ledus hallē – grafiks ir aizņemts, katrs mēģina rast iespēju trenēties sev izdevīgā laikā. Junioru komanda trenējas vakaros pēc virslīgas komandas.

– Kāds bija šis gads hokeja skolā?
– Šis gads bija ļoti neierasts, jo pandēmijas laikā apstājās pilnīgi visas sacensības. No sākuma trenējāmies attālināti, tad parādījās iespēja trenēties āra nodarbībās mazās grupās. Mēģinājām rast iespēju, kā uzturēt fizisko formu. Protams, hokejs ir sporta veids, spēle, kur nepieciešams savas prasmes un iemaņas pilnveidot uz ledus. Labi, ka bija ziema un iespēja slidot uz dabiskā ledus ārā. Tagad viss sāk pamazām atgriezties savā ierastajā ritmā. Treniņnometnē mēģinām ielikt pamatus fiziskajai sagatavotībai jaunajai sezonai. Līdz ar to nometnes laikā katra diena ir saplānota – veiksim apjomīgu un lielu darbu. Visi ar nepacietību gaida, kādi būs turpmākie valdības lēmumi: vai trenēsimies grupās, vai sāksim atkal aizvadīt sacensības un turnīrus, kas ir ļoti svarīgi.

– Kāda ir dienas kārtība jauno hokejistu nometnē?
Diena ir ļoti gara un piesātināta, sākot jau ar rīta rosmi pulksten 7.30 – 8.15. Pulksten 8.45 sākas brokastis. No pulksten 10. 30 līdz pulksten 12 notiek pirmais treniņš. Pulksten 13 dodamies pusdienot, pēc tam ir brīvais laiks, atpūta, lai atjaunotu spēkus un enerģiju. Pulksten 16.15 ir launags, no pulksten 17 līdz 19 seko otrs treniņš, vakariņas – 19.30, bet pēc tam līdz pulksten 20.30 seko tehniskais treniņš – metieni pa vārtiem, trenējamies āra hokeja laukumā. No pulksten 23 nometnē ir naktsmiers.

– Paraksturojiet savu treniņgrupu puišus!
– Kā jebkurā sporta veidā, hokejā ir nepieciešama ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī psiholoģiskā noturība. Gatavojam motivētus sportistus, lai viņi ir gatavi pāriet uz nākamo līmeni. Mūsu pienākums – spēlētāji virslīgai, lai pēc kāda laika puiši būtu gatavi papildināt komandu. Mūsu galvenais treneris otro gadu pēc kārtas būs Artis Ābols, kas daudziem hokeja līdzjutējiem ir atpazīstama personība, viņš ir Latvijas nacionālās hokeja izlases galvenā trenera Boba Hartlija palīgs. Viņš ir skolas treneris un virslīgas treneris, un mūsu kopīgais pienākums – gatavot jauniešus, kas būtu konkurētspējīgi un varētu papildināt virslīgas komandu vai pāriet uz citu spēcīgu komandu. Augusta vidū mūsu trenētajām grupām paredzēti turnīri Liepājā, kur vairākus gadus piedalāmies. Mērķtiecīgi sākam trenēties.

20.07.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px