Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Iecelta Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja

LAURA KOVTUNA

Autors • 12.07.2021.

Burtu lielums

2. jūlija domes sēdē Sausnējas un Jumurdas pagasta pārvaldes tika pievienotas jaunizveidotā Madonas novada Ērgļu apvienības pārvaldei. Tostarp tika iecelta pārvaldes vadītāja Elita Ūdre, kura iepriekš vadījusi Sausnējas pagasta pārvaldi.

Madonas novada pašvaldības izpilddirektora p.i. Āris Vilšķērsts skaidroja, ka atšķirībā no Cesvaines un Lubānas novadiem, kuru iepriekšējie domes priekšsēdētāji startējuši šajās vēlēšanās un arī guvuši vēlētāju atbalstu, Ērgļu novada ilggadējais domes vadītājs Guntars Velcis izvēlējies darbu pašvaldības jomā neturpināt.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs piebilda, ka tādējādi veiktas pārrunas ar Jumurdas pagasta un Sausnējas pagasta līdzšinējo pārvalžu vadītājām Agitu Opincāni un Elitu Ūdri. No viņām Elita Ūdre piekritusi kandidēt uz šo amatu. Raksturojot pretendenti, Agris Lungevičs pieminēja viņas sešu gadu pieredzi Sausnējas pagasta pārvaldē, sociālajā darbā, kā arī labās komunikācijas prasmes, izpratni par pašvaldības darbu un vietējās situācijas pārzināšanu.
Pati Elita Ūdre, iepazīstinot klātesošos deputātus ar savu kandidatūru, uzsvēra: – Ļoti augstu novērtēju to, kas jau ir izdarīts mūsu apvienotajā pārvaldē, bet tik daudz ir arī darāmā. Esmu par līdzsvarotu attīstību – lai attīstītos centrs un arī lauku teritorijas, lai nebūtu aizmirsti ne mazi bērni, ne vecie ļaudis, kuru lauku teritorijās ir ļoti daudz. To ļoti izjutu iepriekšējos sešos gados – cik svarīgi viņiem, ka pretī ir cilvēks, ar ko var parunāties. Bieži vien darījām ne tikai pārvaldes vadītāja darbu, bet arī sociālo darbu – uzklausījām, mēģinājām risināt kādu sāpi.
Pēc izglītības Elita Ūdre ir pedagogs, ilgus gadus nostrādājusi kā sākumskolas pedagogs un ārpusklases darba organizators. Kādu laiku vadījusi pansionātu, nepilnu sasaukumu bijusi Ērgļu novada deputāte, tad nācis priekšlikums vadīt Sausnējas pagasta pārvaldi sakarā ar iepriekšējās vadītājas došanos pensijā.
Deputāte Sandra Maksimova no kandidātes vēlējās uzzināt, viņasprāt, lielāko izaicinājumu, ar ko uzsāks darbu Ērgļu apvienības pārvaldē ievēlēšanas gadījumā. Elita Ūdre atbildēja: – Šobrīd galvenā darbība ir izveidot labu komandu. Ir arī ļoti daudz ideju, kas dažādu iemeslu dēļ palikušas nepilnveidotas un nepiepildītas; tās jāpasaka skaļi un visiem kopīgi jārealizē. Tāpat mums ir daudz kas skaists, ko centīsimies saglabāt un uzturēt.
Deputāts Andrejs Ceļapīters vēlējās, lai kandidāte būtu specifiskāka savu prioritāšu nosaukšanā: – Visiem skaidrs, ka jāveido komanda, struktūra jaunajām pārvaldēm. Vairāk interesē, kādas būs jūsu prioritātes? Kur ieguldīsiet katru ieekonomēto centu, kas būs galvenie darbi? Kā pārvaldes vadītāja noteikti zināt novada budžetu. Iepriekšējās vadības prioritāte vismaz šajā gadā –
ietaupītais miljons eiro tiek ieguldīts ielu sakārtošanā Ērgļos. Ja sākat strādāt kā pārvaldniece, jābūt vīzijai, ko vēlaties sasniegt Ērgļu apvienības pārvaldē.
– Līdz šim prioritāte ir bijusi Ērgļu ielu sakārtošana, bet mums ir ļoti daudz arī lauku ceļu. Iepriekš tikai viens iesniegtais projekts, kas attiecas uz lauku ceļu sakārtošanu, saņēmis atbalstu. Jāmeklē iespējas, kā sakārtot vēl, jo mums ir uzņēmēji. Ceru, ka, kopā darbojoties, arī uzņēmējiem būs lielāks atbalsts. Un tūrisms, – atbildi sniedza Elita Ūdre.
Pēc Andreja Ceļapītera replikas varētu secināt, ka jautājumu uzdošana kandidātei principā bija tikai formalitāte, jo viņa ieskatā „par apstiprināšanu nevar būt runas, jo esat apstiprināta jau pirms balsojuma", tādējādi norādot uz koalīcijas taktiku vadošo darbinieku iecelšanu amatā.
– Man atmiņā ir, kā pārvaldnieki iepriekš tika meklēti Madonas novadā – ar kādu konkursa sietu, arī tikšanos ar iedzīvotājiem. Bija jāuzzīmē redzējums, idejas, plāni. Tā nav kritika jums; gan jau saņemsieties un būs skaidrs, ko darīt pēc pāris nedēļām. Bet diemžēl apvienotajā novadā kadru atlasē latiņa ļoti krītas uz leju. Nešķiet pareizi, ka netiek ievērota virzība, kas noteikta likumā (Jaunajā Pašvaldību likumā kā obligāta prasība – vadošo amatu kandidātus noteikt konkursa kārtībā –
Aut.), vienkārši vēl nav stājusies spēkā. Savus vadošos kadrus izvēlamies pēc kaut kādiem citādiem kritērijiem, nevis pēc konkursa – stiprāko, radošāko, ar darboties spējīgām apveltītāko – idejām, – kritisks bija Andrejs Ceļapīters.
Tikmēr priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora vērtēja, ka tieši pārmaiņu laikā liela vērtība ir tam, ka cilvēks ir gatavs uzreiz uzsākt strādāt, turklāt apzinoties un nodrošinot jau uzsākto plānu, iestrādņu nepārtrauktību.
Ar balsu vairākumu un vienu balsi „pret" (Andrejs Ceļapīters), Elita Ūdre tika iecelta par Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāju.
– Paldies arī par kritiku. Jā, iespējams, nebiju gatava izklāstīt lielos mērķus, kas pagaidām varbūt ir tikai mani sapņi, jo lielas apspriedes nav bijušas. Centīšos savā darbā nevilkt Madonas novadu uz leju, – ar humoru noteica Elita Ūdre.

13.07.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px