LUBĀNA pēc novadu reformas īstenošanas turpmāk sauksies Madonas novada Lubānas apvienības pārvalde.
– Par to, ka šādi sauksies gan agrākais Lubānas novads, gan Cesvaine un Ērgļi, tika lemts Madonas novada domes sēdē. Divpadsmit gadus jeb trīs domes sasaukumus mēs nostrādājām bez pārvaldes nosaukuma, jo Indrānu pagasta pārvalde atradās Lubānas teritorijā. Turpat simts metru attālumā veidot otru pārvaldi tikai ķeksīša pēc nebija jēgas. Tagad administratīvie noteikumi paredz šādu nosaukumu. Pēc pirmās nedēļas, kas pavadīta jaunajā novadā, varu teikt, ka vēl jāpaiet kādam laiciņam, kamēr visi iestrādāsies un pieradīs pie jaunās situācijas. Visi lēmumi un plāni tagad iet caur centrālo varas aparātu, valda tāds mazais haosiņš, jo visiem viss ir jauns, – skaidro Lubānas apvienības pārvaldes vadītājs Tālis Salenieks.
Viņš piebilst, ka ir kļūdas arī valsts pārvaldes sistēmā – ķibeles radušās ar reģistrēšanos EDS sistēmā, kur Lubānu nepieciešams reģistrēt ar jauniegūto nosaukumu.
– Runājot par darbu sadali, jāpiemin, ka lielie līgumi vispirms tiek virzīti uz Madonas domi, tāpat finanšu lēmumi un budžeti. Līdz galam jāizprot struktūrvienības, jāsaprot, kuras no tām turpmāk atradīsies centrālajā varas aparātā un kuras paliks tepat uz vietas, Lubānā. Mums visiem jāpierod pie jaunā darba stila, tas prasīs laiku, bet ceru, ka viss ritēs veiksmīgi. Iedzīvotāju ierasto ikdienu tas daudz nemainīs, viņiem viss ritēs pa vecam. Galvenais ir saglabāt visas svarīgās funkcijas, lai arī turpmāk varam tās nodrošināt lubāniešiem uz vietas, – norāda Tālis Salenieks.
13.07.2021.