Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 15. jūnijā SIA "Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Oskars Janovičs informēja par situāciju saistībā ar pašvaldības īpašumā esošo dzīvokli Madonā, Saules ielā 40.
Saskaņā ar 1993. gadā noslēgto dzīvojamās telpas īres līgumu īrniece dzīvoklī dzīvojusi ar savu dēlu. Pēc īrnieces nāves 2015. gadā dzīvoklī turpināja dzīvot viņas dēls, lai arī īres tiesības pēc likuma nevar mantot.
„Madonas namsaimnieks" atbilstoši LR normatīvo aktu regulējumam piedāvāja īrnieces dēlam dzīvokli atbrīvot labprātīgi. Īrnieces dēls uz uzaicinājumu atbrīvot dzīvokli nereaģēja, kā arī neveica maksājumus par dzīvokli. Tika iesniegts prasības pieteikums tiesā par parāda piedziņu un īrnieces dēla izlikšanu no dzīvojamās telpas bez citas dzīves vietas ierādīšanas, ko tiesa arī apmierināja. Tikmēr parāda piedziņa no īrniekiem nav iespējama – īrniece mirusi, īrnieces dēlam nav ienākumu, nav kustamās un nekustamās mantas, nav pastāvīgas dzīves vietas. No dzīvokļa īrnieces dēls izlikts 2015. gada nogalē ar Madonas novada pašvaldības kārtībnieku iesaistīšanos. Uzkrātais parāds par dzīvokli: maksa par īri – 152 eiro, apsaimniekošanas maksa – 407 eiro, maksa par atkritumu izvešanu – 44 eiro, tiesas izdevumi -161 eiro.
Pārējiem dzīvokļu īpašniekiem mājā parādsaistību nav; mājas energoefektivitātes uzlabošanai nolemts realizēt projektu. Tā kā mājas uzkrājumā nav pietiekami daudz finanšu līdzekļu, tad mājas dzīvokļu īpašnieki nolēma kreditēties kredītiestādē, lai realizētu projektu. Pieļaujamais parādu īpatsvars mājā nedrīkst pārsniegt 10%, lai AS „Attīstības finanšu institūcija Altum" vai kreditējošā banka atbalstītu kredīta piešķiršanu. Tādēļ „Madonas namsaimnieks" lūdza pašvaldību nosegt parādu 764,12 eiro apmērā par dzīvokli Saules ielā 40, lai mājā varētu īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas projektu. Madonas novada pašvaldība vienbalsīgi nolēma finansējumu parāda segšanai pilnā apmērā piešķirt no budžetā Madonas pilsētas dzīvojamā fonda uzturēšanai paredzētajiem līdzekļiem.
6.07.2021.