Vasara ir izlaidumu laiks, un savu izlaidumu svētdienas skolā tikko nosvinējuši arī audzēkņi Cesvainē un Madonā.
Aizvadītajā svētdienā pirmo Svēto Komūniju saņēma svētdienas skolas bērni Cesvaines katoļu baznīcā, savukārt jūnija beigās sešas meitenes un trīs puiši pirmo Svēto Komūniju saņēma Madonas katoļu baznīcā. Visi audzēkņi pirms tam apmeklēja nodarbības, cītīgi mācījās un izgāja sava veida eksāmenu sarunā ar priesteri. Plašāk par svētdienas skolas nodarbībām lūdzu padalīties Madonas katoļu draudzes pārstāvi, svētdienas skolas skolotāju Aiju Mālnieci.
– Šis gads daudzās dzīves jomās, arī svētdienas skolas darbībā, ir bijis citādāks, – atzina Aija. – Rudenī, uzsākot nodarbības, bija gandrīz skaidrs, ka drīz būs jāmeklē citi risinājumi, kā tikties un mācīties. Laiks zināmā mērā kļuva īpašs, katra nākamā tikšanās reize bija kā maza uzvara. Pavisam drīz sekoja jauni ierobežojumi saistībā ar pandēmiju, un nodarbības bērniem mēs kopā ar svētdienas skolas skolotāju Mārīti Indriksoni sākām veidot divās grupās, līdz mācību process klātienē bija jāpārtrauc pavisam. To atsākām tikai pavasarī, kad tika atļauts rīkot āra nodarbības. Interneta vidē tikšanos svētdienas skolas bērniem nerīkojām, jo svētdienas skolā līdz ar zināšanām intuitīvā līmenī tiek tālāk uzticēta dzīva liecība par Dievu. Svarīgs ir arī dalīšanās aspekts, savu domu un jautājumu izteikšana klātienē. Caur datoru to būtu grūti īstenot, jo tās ir ļoti personiskas lietas, kuras prasa drosmi un īstu tikšanos vaigu vaigā. Kopumā šo mācību gadu vērtēju kā „nolaupītu", jo tikāmies krietni mazāk, kā tas būtu ierastajos apstākļos. Maijā, atsākot nodarbības, gājām milzu soļiem uz priekšu, lai pēc iespējas ātrāk tuvotos pirmās Grēksūdzes un pirmās Svētās Komūnijas saņemšanai. Steidzāmies, jo no pieredzes zinām, ka brīvlaikā visiem audzēkņiem sanākt uz nodarbību ir gandrīz neiespējami un vērt vaļā grāmatas, lai apgūtu uzdevumus mājās, bērniem arī tā īsti negribas. Vēl šogad pietrūka kopīgas Svētās Mises apmeklēšanas, kas, manuprāt, ir ārkārtīgi nozīmīgi tiem bērniem, kuriem vecāki uz baznīcu dodas retāk. Pāri visam tomēr ir prieks, ka esam nonākuši pie visbūtiskākā. Prieks, ka bērni ir piedzīvojuši jauna veida tuvību ar Jēzu Grēksūdzes un Euharistijas sakramentā. Pateicība Dievam par pirmās Svētās Komūnijas svētkiem un skaisto darbu, kas aizsākts un turpinās katra bērna dvēselē.
6.07.2021.