15. jūnija domes sēdē Madonas novada pašvaldība dāvinājumā no nodibinājuma „Labdarības fonds „Cilvēkiem"" pieņēma vides objektu novietošanai Madonas pilsētā.
Kā tika atgādināts lēmumprojektā, fonds organizēja metu konkursu vides objekta Madonā radīšanai. Konkursa rezultātā tika pieņemts lēmums dabā īstenot Aigara Bikšes ideju par vides objektu „Ievirpuļot pasauli". Fonds noslēdza autoratlīdzības līgumu ar Aigaru Bikši par skulptūras radīšanu – ne vēlāk kā līdz 2022. gada 31. martam. Autoratlīdzības līgums nosaka, ka atlīdzība par skulptūru pārsniedz 10 000 eiro.
Dome atzinusi, ka dāvana ir nepieciešama un izmantojama pašvaldības funkcijas veikšanai – gādāt par administratīvās teritorijas labiekārtošanu, dāvanu kā vides objektu novietojot Madonā skvērā blakus kultūras namam. Paredzams, ka dāvanas uzturēšanas un ekspluatācijas izdevumi ir nebūtiski – tie praktiski varētu rasties tikai trešo personu bojājumu, krāsojumu vai skrāpējumu rezultātā. Dāvanas autors sniegs rekomendācijas šādu defektu novēršanā.
Fonda nodibināšanas mērķis ir atbalstīt un veicināt sabiedrībai kopumā noderīgas un labdarības iniciatīvas. Dāvanas autors būs latviešu tēlnieks un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs un profesors Aigars Bikše, Latvijas Republikas 13. Saeimas deputāts, patlaban – Latvijas Mākslas akadēmijas profesors.
Madonas novada pašvaldība vienbalsīgi nolēma pieņemt no nodibinājuma „Labdarības fonds „Cilvēkiem"" dāvinājumā skulptūru „Ievirpuļot pasauli". Pēc dāvanas saņemšanas ar to uzdots rīkoties Madonas pilsētas pārvaldniekam atbilstoši noslēgtajam dāvinājuma līgumam un pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr. 5.
2.07.2021.