Jūnija otrajā sestdienā Madonas Saieta laukumā atkal valdīja rosība. Pēc vairāk nekā pusgada pārtraukuma, kas bija saistīts ar „Covid-19" pandēmijas noteiktajiem ierobežojumiem, pilsētas centrālajā laukumā notika tradicionālais ikmēneša tirgus.
Pašvaldības tirgus organizatore Nadežda Seļma „Staram" pastāstīja, ka tirgus arī turpmāk notiks, tāpat kā daudzus gadus iepriekš – katra mēneša otrajā sestdienā no agra rīta līdz pēcpusdienai. Nākamais tiek plānots jau 10. jūlijā.
Viņa uzsvēra, ka tas kļuvis iespējams pēc valdības lēmuma atcelt āra tirdzniecības ierobežojumus, ieskaitot gadatirgu organizēšanu. Visiem gan jāpatur prātā, ka tirgotājiem un pircējiem stingri ir jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, lai tādējādi pasargātu sevi un savus līdzcilvēkus no inficēšanās ar vīrusu. Tāpat obligāti jālieto mutes un deguna aizsegi un jāievēro citas drošas tirdzniecības iepirkšanās prasības.
– To, kā un vai tas tiek ievērots, 12. jūnija tirgū pārbaudīja arī Valsts policija. Secinājām, ka nepieciešams papildināt iekšējos noteikumus pašvaldības organizētajos ikmēneša tirgos Madonas pilsētā. Es jau viena nevaru izsekot un atbildēt par katru tirgotāju, ja kādā brīdī netiek lietota sejas maska, par to viņiem būtu jāatbild pašiem. Ja ir tāds noteikums, tad deguna un mutes aizsegam būtu jābūt visu laiku neatkarīgi no tā, vai konkrētajā brīdī ir kādi pircēji, un, ja tas netiek ievērots, tad sodu piemērot pret konkrēto tirgotāju. Tas pats attiecas arī uz citām prasībām, piemēram, kases aparātiem – ja atbilstīgi Ministru kabineta noteikumiem tiem ir jābūt, tad arī čeki ir jāizsit, – atzīmēja Nadežda Seļma, piebilstot – ja valdība tuvākajās nedēļās mīkstinās noteiktos ierobežojumus vai kādus atcels, tas noteikti tiks ņemts vērā, organizējot nākamos pašvaldības tirgus.
– Varēja just, ka madonieši bija ļoti noilgojušies pēc tirgošanās Saieta laukumā. Savu preci 12. jūnijā piedāvāja gan mājražotāji, gan apģērbu un rūpniecības preču tirgotāji. Arī to izvietojums bija tradicionāls, tikai šoreiz vairāk piedomāts, lai starp tirgotājiem tik tiešām tiktu nodrošināts 2 metru attālums. Ielā augšpus Saieta laukumam līdz viesnīcai, kas tiek atvēlēta apģērbu un citu rūpniecisko preču tirgotājiem, tirdzniecības vietas, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, tika izvietotas vienā pusē. Turklāt tas palielināja ērtības pircējiem, neveidojās sastrēgumi, drūzma, tirgus apmeklētāji netraucēti varēja apskatīt un iegādāties preci. Katrā ziņā man ļoti patika, kā izveidojās pircēju plūsma, un tas atviegloja arī manu darbu, no tirgotājiem iekasējot tirgus nodevu, – atzina Nadežda Seļma.
Tirgotāju, kā jau pirmajā reizē pēc ilgāka pārtraukuma, gan nebija pārāk daudz, ne visas tirdzniecības vietas tika aizņemtas. Taču, kā saka, bija, ko izvēlēties, gan vēdera priekiem – gaļas žāvējumi un vistas kūpinājumi, gardās zivtiņas, tai skaitā pie firmas „Mauriņi", ko vienmēr tik ļoti gaida madonieši; gan skaistumam – stādu piedāvājums patiešām bija plašs. Vairāki bitenieki piedāvāja arī jauno medu.
Kā atzina pašvaldības tirgus organizatore, tirgotāju noteikti būtu bijis vairāk, ja tā norise tiktu izziņota agrāk, jo viņi jau laikus plāno un piesaka izbraukuma tirdzniecību konkrētajās pilsētās un apdzīvotās vietās un izdarīto izvēli nemaina.
– Kas mani pašu izbrīnīja visvairāk – es nekad nedomāju, ka jūnija vidū pirks tik daudz stādu un būs tik liela interese. Pircēju rindas visvairāk veidojās pie puķu stādiem. Tas patīkami pārsteidza arī pašus stādu audzētājus, jo arī viņi nebija cerējuši, ka jau līdz divpadsmitiem visu izdosies pārdot, – piebilda Nadežda Seļma.
22.06.2021.