23 medaļas, čempionu tituls stafetēs visās vecuma grupās, uzvara valstu kopvērtējumā – tāds panākums Latvijas orientieristiem Baltijas čempionātā vēl nav bijis. Sportistu vidū bija arī Madonas BJSS orientieristi.
Lietuvas pilsētas Šauļu apkārtnē notikušais Baltijas čempionāts orientēšanās sportā bija pirmās starptautiskās orientēšanās sacensības Baltijā pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma. Latvijas orientieristi šo piespiedu pauzi bija izmantojuši godam, treniņos vēl vairāk uzlabojot savu sniegumu, par ko liecina 29. un 30. maijā notikušajā Baltijas čempionātā gūtie rezultāti. Šajās sacensībās Latviju pārstāvēja 61 sportists, un mūsu orientieristi izcīnīja 23 medaļas, no kurām 11 ir zelta.
Kā pastāstīja Madonas BJSS orientēšanās treneris Gunārs Ikaunieks, Latvijas orientieristu jauniešu vidū piedalījās arī Madonas BJSS audzēkņi, kas sasniedza labus rezultātus. M16 grupā stafetē zelta medaļu kopā ar Audri Odo Vītoliņu kaldināja Madonas BJSS audzēkņi Mārtiņš Dzenītis un Dāvis Vintišs. Garajā distancē 3. vietu izcīnīja Mārtiņš Dzenītis, Dāvim Vintišam – 6. vieta, Artjomam Babinam – 15. vieta.
Kā ziņo LOF sabiedrisko attiecību daļa, 2017. gadā Baltijas čempionātā Ignalinas apkārtnē mūsu sportisti tika pie 23 godalgām, 2018. gadā Krāslavā Latvija izcīnīja 21 medaļu, 2019. gadā Viru – 15 medaļas, bet 2020. gadā „Covid-19" pandēmijas dēļ Baltijas čempionāts nenotika.
Latvijas sportistiem šīs sacensības bija arī kā viens no atskaites punktiem komandas komplektācijai jūlija sākumā Čehijā notiekošajam pasaules čempionātam, bet pēc Baltijas čempionāta Latvijas elites sportisti dodas uz treniņnometni un atlases sacensībām Čehijā.
02.06.2021.