– Vai, jūsuprāt, vakcinētajiem pret „Covid-19" Latvijā būtu jādod kādas priekšrocības, atceļot, piemēram, masku nēsāšanu un citus ierobežojumus? – vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Valda: – Manuprāt, pati lielākā priekšrocība potētajiem jau ir pašu aizsardzība pret šo vīrusu. Turklāt sadalot iedzīvotājus divās grupās, tiktu radīts haoss, un valdība nevajadzīgi tērētu līdzekļus, lai to izkontrolētu. Maskas tomēr savu lomu veic, kaut vai aizsargājot pret parastajiem vīrusiem, kuri varētu tālāk provocēt lielākas saslimšanas.
Anna no Ērgļiem: – Kādus atvieglojumus jau varētu piešķirt, piemēram, atļaujot nenēsāt maskas. Tas tomēr ir apgrūtinoši. Tāpat varbūt pirms ārstēšanās slimnīcā obligāti vairs nebūtu jāveic testi.
Madonietis Harijs: – Es domāju, ka atvieglojumus vajadzētu ieviest, jo citādi kāda jēga: potēts vai nepotēts – visi vienā maisā. Ja jau vakcīnas ir oficiāli apstiprinātas, tad jau vakcinētajiem vismaz teorētiski nevajadzētu saslimt un citus aplipināt. Tas būtu tikai loģiski, ja potētajiem tiktu atcelti kādi testi, varētu apmeklēt pasākumus utt.
Aivars no Liezēres: – Katrā ziņā ierobežojumu atcelšanu noteikti vajadzētu apsvērt, padarot ikdienu vakcinētajiem vienkāršāku. Piemēram, atceļot prasību nēsāt maskas, jo tas neko daudz nedod.
Viedokļus publicēšanai sagatavoja
ŽEŅA KOZLOVA
18.05.2021.