Apkures sezona SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā – gan Madonas pilsētā, gan vairākos pagastos – vēl turpinās. Iedzīvotāji daudzdzīvokļu mājās, kā arī citos objektos šajā vēsajā pavasarī, līdzīgi kā gadu iepriekš, ar siltuma atslēgšanu vēl nesteidzas, neraugoties uz to, ka kalendārs jau vēsta, ka sācies maijs.
SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Ivars Grandāns informēja, ka apkures sezona beigusies tikai dažās ēkās, galvenokārt tās esot iestādes. Uzņēmuma vadītājs to skaidroja ar iespēju klientiem pašiem siltummezglā uzstādīt vēlamo siltuma režīmu: – Daudzi māju vecākie ir apguvuši šīs prasmes, līdz ar to arī izmanto šo iespēju. Lai samazinātu maksu par apkuri, no centralizētā siltuma jau nav jāatslēdzas pavisam. Spīdot saulei, var uzstādīt minimālu apkures režīmu, savukārt, ja gaisa temperatūra pazeminās – to palielināt, lai dzīvokļos varētu justies komfortabli. Mūsdienās tas ir iespējams katrā objektā, tai skaitā arī daudzdzīvokļu mājās.
Pašvaldības uzņēmuma vadītājs, vaicāts, kad Madonas pilsētā varētu sākties masveida atslēgšanās no siltuma padeves, pieļāva, ka daudzās mājās apkures sezona, iespējams, beigsies nākamajā nedēļā, kad, ja piepildīsies sinoptiķu prognozes, beidzot iestāsies silts laiks – līdz +20 un +28 grādiem jau pirmdien.
Apkures sezona turpinās arī SIA „Bērzaunes komunālais uzņēmums" apsaimniekotajās mājās. Kā „Staram" pastāstīja uzņēmuma vadītājs Māris Belorags, iestājoties siltākam laikam, apkure pagājušajā nedēļā tikusi jau pārtraukta, bet šopirmdien pēc daļas iedzīvotāju pieprasījuma siltums ticis pieslēgts no jauna gan Bērzaunē, gan Sauleskalnā.
Savukārt „Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) apsaimniekotajos namos siltums tiek pakāpeniski atslēgts, sākot ar 5. maiju, bet pilnībā to plānots pabeigt triju dienu laikā – līdz 7. maijam.
Jau līdz šim lielākajā daļā RNP apsaimniekoto dzīvojamo māju apkure tika nodrošināta, elastīgi pieskaņojoties āra gaisa temperatūrai. Ēkās darbojas automatizēta apkures sistēma, kas bez apkalpojošā personāla līdzdalības nodrošina automātisku siltuma padeves pielāgošanos atbilstoši āra gaisa temperatūras svārstībām. Valsts galvaspilsētā, līdzīgi kā Madonā, apkures intensitāte jau vairākas nedēļas pakāpeniski samazinājās, līdz pilnīgai apkures pārtraukšanai, kad āra gaisa temperatūra paaugstinās.
Rīgā apkures sezona tika atklāta 11. septembrī, kad apkure tika pieslēgta pirmajai RNP apsaimniekotajai daudzdzīvokļu ēkai, kuras mājas pilnvarotā persona bija iesniegusi lēmumu par apkures pieslēgšanu.
Jāpiebilst, ka šogad esam aizvadījuši aukstāko ziemu pēdējo astoņu gadu laikā. To apliecina arī apkures sezonas rēķini, kas salīdzinājumā ar pagājušo apkures sezonu ir lielāki. Piemēram, šāgada janvārī 19 daudzdzīvokļu mājās Madonā viena kvadrātmetra apsilde (bez PVN) pārsniegusi 1,50 eiro; divās – lielāka par 2 eiro; vienā tā sasniedza pat 3,18 eiro, un tikai trijās daudzdzīvokļu mājās maksa bijusi mazāka par vienu eiro, bet visās pārējās – no 1 eiro līdz 1,50 eiro. Plašāk ar siltumenerģijas samaksu dzīvojamajās ēkās Madonā 2021./2021. g. apkures periodā (oktobris-janvāris) var iepazīties laikraksta „Stars" 3. marta numurā, bet ar izmaksām dzīvojamajās mājās Dzelzavas, Liezēres, Aronas pagastā, kur siltumenerģijas realizācijas tarifs ir mazāks nekā Madonas pilsētā, tāpat Barkavas un Sarkaņu pagastā, kur tarifs ir tāds pats kā Madonā, – 5. marta numurā. Tuvākajā laikā publicēsim siltumenerģijas samaksu dzīvojamajās ēkās SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā arī šāgada februārī-aprīlī.
07.05.2021.