4. maijā, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadskārtu, Madonas katoļu baznīcā tiks svinēta Svētā Mise.
Dievkalpojumā pandēmijas ierobežojumu dēļ interesenti šoreiz aicināti piedalīties attālināti. Tiešraidē pulksten 12 svinīgā lūgšana tiks pārraidīta draudzes Facebook kontā, tā būs iespēja Latvijai veltītos svētkus iesākt un līdz tiem garīgi pacelties visiem kopā.
„Sirdī deg gudrās jaunavas ticības lampa… Aizveru zemes acis un dzirdu sirds mūziku, zvaigznes dungo melodijas, planētas dūc kā ūbeles, meteorīti šķeļ ledus kristālu riņķus, kosmosa pļava pilna dzīvības…"*
Debesis ir tuvu klāt
Nav augstākas lūgšanas par Svēto Misi, kas ir Baznīcas dzīves sirds un virsotne, jo tajā Kristus savu Baznīcu un visus tās locekļus iekļauj slavas un pateicības upurī Tēvam. Ar šo upuri Viņš izlej pestīšanas žēlastību pār savu Miesu, kas ir Baznīca.
Mūsdienās daudzu cilvēku izpratnē baznīca ir vienkārši celtne, bet tā nav bibliska sapratne par to, kas ir baznīca. Vārds „baznīca" nāk no grieķu vārda „ekklesia", kas nozīmē, „sapulce" vai „aicināt/sasaukt". Baznīcas nozīmes jēga nav celtnē, bet gan cilvēkos. Tomēr baznīca kā celtne, kurā pulcējas ticīgie (simboliski – vienas ģimenes saime), ir nepārvērtējami svarīga. Īpaši jau aktīvas un vitālas draudzes kontekstā, kāda ir Madonas katoļu draudze.
Kad mīlestība smaržot sāk
Katoļu baznīca Madonā tika uzbūvēta 1934. gadā. Dievnamu pabeidza celt 1934. gada 19. martā, un bīskaps Jāzeps Rancāns tā paša gada 10. jūnijā ēku konsekrēja – iesvētīja, veltīja Dievam. Savu uzrunu bīskaps iesāka ar 23. psalma fragmentu par godības Karali, jo baznīca tika veltīta Kristum kā Karalim.
„Eņģeļu prieks mēnessgaismā… Pusnaktī, kad zied zvaigznes, atveru ticības acis, uzvelku cerību kurpes, atveru dvēseles durvis un gaidu… zvaigžņu lietu, galaktiku dārzus, sargeņģeļu smieklus, serafu spārnu vēju… erceņģeļu gaviles."*
Sirds mūri sabrukt sāk
Viens no pēdējo gadu aktuālākajiem jautājumiem Madonas katoļu draudzei ir baznīcas pārbūve. Jo vairāk tāpēc, ka baznīca pat pēc projekta ieceres ir uzbūvēta kā „pagaidu lūgšanu nams".
4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena – ir brīnišķīgs mirklis Madonas katoļu baznīcas atjaunošanas sākumam. Starta punkts, lai ikviens labas gribas cilvēks atvērtos kopīgam pienesumam un ideja vienotu gan draudzi, gan līdzcilvēkus pilsētai nozīmīgas ēkas atjaunošanā. Tas nebūs ne viegli, ne vienkārši, bet kopā ar Dievu viss ir paveicams! Noskaņosim sirds stīgas vienotam darbam, lai Madonas katoļu baznīca, skaisti atjaunota, pēc pāris gadiem ēkas 90 gadu jubileju sagaidītu jaunā Līgavas tērpā.
„Sirdī ielīst mandeļkoka vīns un rožu eļļa… Mēness lilijas smaržu tilti ved pastaigā uz kalniem un pakalniem… tur satiekamies un runājam par ticību, cerību un mīlestību… Tur lūpas slāpst pēc dzīvā, mūžīgā mīlestības avota."*
Ziedojumus ar mērķi „Atjauno baznīcu Latvijai!" lūdzam pārskaitīt uz Madonas Romas katoļu draudzes kontu:
LV19UNLA0095132107450. n
* Citāti no Ineses Timules esejas
30.04.2021.