Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vai kūlas dedzināšana iet mazumā?

Redakcija

Autors • 27.04.2021.

Burtu lielums

Latvijā ir sācies ugunsnedrošais periods. – Kādi ir jūsu novērojumi – vai beidzamajos gados kūlas dedzināšana ir mazinājusies vai tomēr sausā zāle joprojām tiek svilināta uz nebēdu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Daiga no Praulienas: – Šopavasar, tāpat iepriekšējos gados, to neesmu novērojusi. Mūspusē zāli nededzina. Laikam tie pirotehniķi jeb kūlas dedzinātāji ir izmiruši vai aizbraukuši prom. Kādreiz bija tādi, kas to darīja speciāli. Tagad gan arī lauki tiek labāk apstrādāti.

Anita no Kalsnavas: – Šī sērga pamazām iet mazumā. Šopavasar neesmu redzējusi zāli degam un par to neesmu arī dzirdējusi. Varbūt cilvēki ir nākuši pie prāta. Tāpat sava nozīme ir sodiem, bet galvenais – katram tomēr ir jābūt sirdsapziņai un izpratnei, ka kopā ar pērno zāli tiek sadedzināta arī dzīvā radība.

Jānis no Ērgļiem:
– Šķiet, pērnā zāle tagad tiek dedzināta mazāk. Šopavasar gan nav vēl tik sauss laiks, lai dedzinātu kūlu. Cerams, ka, iestājoties siltam laikam, tas arī netiks darīts. Cilvēki jau kļūst apzinīgāki, un arī zemnieki savas pļavas appļauj cītīgāk.

Madoniete Maruta: – Šogad un arī iepriekšējos gados to neesmu novērojusi, bet es jau dzīvoju Madonā, un pilsētā tas nav raksturīgi. Sausā zāle gan arī laukos nebūtu jādedzina, jo tā tiek ļoti nodarīts pāri dabai.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
28.04.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px