Nu jau sešus mēnešus BJIC „Acs" telpās nav dzirdamas jauniešu čalas un smiekli. Tikšanās klātienē notikt nedrīkstēja, tāpēc arī mēs sākām vairāk pievērsties aktivitātēm sociālajā vidē. Rīkojam konkursus, veidojam videoreceptes, aicinājām doties dabā, izdarīt kādu labo darbu un piedāvājam dažādus uzdevumus. Tāpat sarakstāmies ar jauniešiem, lai noskaidrotu viņu izjūtas un domas šajā dīvainajā laikā.
Esam priecīgi, ka nu jau vismaz drīkst notikt nodarbības ārā līdz 10 cilvēkiem. Arī šo ierobežojumu atvieglojumu steidzām izmantot un 16. aprīlī aicinājām jauniešus pieteikties un piedalīties aktīvajā pēcpusdienā. Diena izvērtās saulaina un silta. Prieks par iespēju atkal satikties, lai gan mazākā pulkā, tomēr bija liels. Šoreiz pat aktivitātes jauniešiem nebija tik svarīgas kā iespēja parunāties un satikties.
21. aprīlī rīkojām fotoorientēšanos. Kā izrādījās, uzdevums nemaz nebija tik viegls, kā sākumā likās. Bija arī tādas vietas, kuras jauniešiem neizdevās atrast.
Cerams, ka viltīgais pavasaris ar sniegu un lietu drīz beigsies un saulīte sāks sildīt vairāk, jo arī turpmāk plānojam organizēt dažādas āra aktivitātes.
BJIC „Acs" ir iesniedzis divus projektus „Latvijas valsts mežu" un Valsts Kultūrkapitāla fonda izsludinātajā projektu konkursā. „Ļaudonas ielu stāsti" – projekta ietvaros tiktu izveidoti un izvietoti 16 informatīvi stendi ar Ļaudonas ielu vēstures, nozīmīgu ēku un ievērojamu iedzīvotāju aprakstu. „Vecās skolas stāsti. Sāvienas skola" – projekta mērķis ir atdzīvināt Vecās Sāvienas skolas ēku, tai piešķirot jaunu vērtību, un nodot kultūrvēsturisko mantojumu jaunajai paaudzei; logu rūtis aizstāt ar lielformāta mākslas darbiem.
Šobrīd norit projektu pieteikumu vērtēšana. Ceram uz pozitīvu atbildi!
Lai pavasaris visiem atnes prieku, pozitīvas emocijas un iedvesmu!
GITA DZENE,
BJIC „Acs" vadītājas vietas izpildītāja
28.04.2021.