"Stars" jau rakstīja par Olimpisko mēnesi, kas iesāksies Latvijas Olimpiskās komitejas dzimšanas dienā 23. aprīlī un noslēgsies ar Olimpisko dienu 21. maijā. Olimpiskā mēneša sauklis un oficiālais tēmturis sociālajos tīklos ir "Mēs esam #SPORTIŅĀ".
Par Olimpiskā mēneša norisi stāsta Madonas novada koordinatore, sporta skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Elita Gusarova: – Olimpiskā mēneša kalendārs tiek veidots katrā skolā, kur notiek aktivitātes atbilstīgi epidemioloģiskās drošības situācijai. Olimpiskās dienas vingrošana paredzēta 21. maijā, bet visi vingrosim attālināti.
Pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un 1.-4. klašu skolēni aicināti piedalīties zīmējumu konkursā "Apsveikums Latvijas sportistiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs". Savukārt 5.-12. klašu skolēniem tiek rīkots eseju konkurss par tēmu "Iedvesmas vēstule Latvijas Olimpiskajai komandai vai olimpietim". Skolās trīs labākie zīmējumi un esejas katrā grupā jāiesūta koordinatorei līdz 15. maijam.
Iesniedzot darbu, jānorāda vārds, uzvārds, vecums, izglītības iestāde.
Zīmējumu un eseju konkursu uzvarētājus otrajā kārtā vērtē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) žūrija līdz 4. jūnijam. Tiks apbalvoti 3 zīmējumu un 3 eseju autori katrā vecuma grupā. Ar uzvarētājiem LOK sazināsies personīgi. Konkursu uzvarētāji saņems balvas no LOK un pasākuma partneriem.
21.04.2021.