Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Modernizē Madonas pilsētas vidusskolu

INESE ELSIŅA

Autors • 15.04.2021.

Modernizē Madonas pilsētas vidusskolu
Burtu lielums

Dzīve apliecina, ka bieži mēs ne tikai sapņojam, bet savus sapņus arī drosmīgi realizējam. Un sapņus var sasniegt, ja apzināmies mērķi, pozitīvi to formulējam, reāli iztēlojamies un darām.

Līdzās jau paveiktajam Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta „Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Madonas novadā" ietvaros turpinās darbs pie Madonas pilsētas vidusskolas ēkas sakārtošanas.
Atgādināšu, ka ERAF projekta „Vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana Madonas novadā" mērķis ir Madonas novada izglītības infrastruktūras attīstība, lai sekmētu plānoto kompetenču pieejā balstītā vispārējās izglītības satura pakāpenisku ieviešanu. Projekta rezultātā Madonas novadā modernizē divas vispārējās izglītības iestādes – Madonas Valsts ģimnāziju un Madonas pilsētas vidusskolu. Projekta aktivitātes tiek īstenotas no 2018. gada 15. marta līdz 2023. gada 31. decembrim.

Kopējās izmaksas sastāda 8 430 622,80 eiro, attiecināmās izmaksas 5 651 609,61 eiro, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir
3 629 094,00 eiro jeb 64,21%, valsts budžeta dotācija 505 628,90 eiro jeb 8,95%, Madonas novada pašvaldības līdzfinansējums 1 516 886,71 eiro jeb 26,84% no kopējām attiecināmajām izmaksām, neattiecināmās izmaksas ir 2 779 013,19 eiro.

Tiekoties ar Madonas pilsētas vidusskolas pārstāvjiem – vadību un 12. klases skolēniem -, „Stars" vēlreiz guva apliecinājumu tam, ka sapņiem ir jābūt, lai būtu, kam piepildīties. Sapņi dara mūsu dzīvi dzīvu, tāpēc – sapņo un centies savus sapņus arī īstenot!
Atjaunošanas periodā Madonas pilsētas vidusskolas telpas gan izskatās kā uz brīdi pamests kuģis. Jau pārbūvētajā sporta zālē novietotas no kabinetiem iznestās mantas, mācību telpas atbrīvotas, lai mācību korpusos varētu uzsākt demontāžu un atjaunošanas darbus.
Prātā paturams, ka 1. kārtas ietvaros skolā jau atjaunota sporta zāle – veikta telpu pārbūve, izveidojot papildus divas ģērbtuves un sporta inventāra noliktavu, otrā stāva līmenī atjaunota trenažieru zāle, aerobikas zāle un sporta skolotāju istaba, sporta zālē nomainīts koka segums uz PVH segumu, izbūvēts LED apgaismojums. Starp pirmo un otro korpusu un otro un trešo korpusu paredzēts izbūvēt telpas paplašinājumus un pārbūvēt ārējos inženiertīklus.

2. kārtas ietvaros pie esošā korpusa paredzēta divstāvīga piebūve un esošās ēdamzāles/aktu zāles pārbūve. Piebūves pirmajā stāvā tiks izbūvēta bibliotēka, lasītava un skolotāju istaba, otrajā stāvā – multifunkcionāla zāle, mūzikas kabinets, vienlaicīgi izmantojams kā koru telpa. Visās telpās paredzēts nomainīt grīdas segumus, izbūvēt LED apgaismojumu.
1. aprīlī tika iebetonēti pamati jaunajai piebūvei, iemūrējot tajā arī kapsulu ar skolas vēstījumu. Laika kapsulā ievietoti skolēnu sapņi, cerības, laba vēlējumi, skolēnu domes veidotā avīze „Tuvplāns", Zoom stundu saraksts, nozīmītes, monētas, datu nesējā – jauniešu vidū populārākās 300 dziesmas, kā šī laika dokumentētājs – arī reģionālā laikraksta „Stars" marta numurs.
Betonēšana, mūrēšana, demontēšana – tie ir vārdi, kas šobrīd apzīmē skolas apkārtnē notiekošo.
– Skolas ēka patiešām ir aktīvās būvniecības stadijā, noslēgusies sporta zāles pārbūve, turpinās projekta 2. kārta – multifunkcionālās zāles būvniecība, – apstiprina skolas direktore Inese Strode.
– Tiks atjaunota skolas bijusī aktu zāle, kuru pēc renovācijas izmantosim kā ēdamzāli. Aktīvi notiek būvniecība pie projekta 6. kārtā plānotā skolas stadiona, kas būs ar tribīnēm, modernu segumu, tiks atjaunots viss skolas sporta komplekss. Nākamajā nedēļā tiks uzsākti darbi pie pirmā korpusa renovācijas. Viss ir sagatavots, lai pirmdien būvnieki pārņemtu skolas korpusu un uzsāktu tā pārbūvi. Madonas pilsētas vidusskola aizvadītajā mācību gadā atzīmēja savas pastāvēšanas 50 gadu jubileju, kapitālais remonts skolas ēkā nav veikts ilgāku laiku, skolas inženiertehniskās komunikācijas ir novecojušas, viss projekta ietvaros tiks atjaunots, un skola iegūs gan modernu ventilācijas, gan apkures sistēmu, kā arī ergonomisku un drošu mācību vidi.

Būvniecības darbus veic trīs lielas būvkompānijas: projekta 2. kārtā darbojas SIA "Woltec", 6. kārtā – SIA „Ošukalns", 3. kārtā – „Selva Būve". Ik trešdienu notiek būvsapulces, kurās piedalās arī skolas direktore. – Darbu pie projekta sākām 2017. gadā, laiks ir pagājis, tāpēc dažos jautājumos nepieciešami modernāki risinājumi, – komentē Inese Strode. – Projekta autori ir pretimnākoši, būvnieki iesaka savus risinājumus, patiesās vajadzības atklājas darbu gaitā. Ja kovids vai kādu iekārtu piegāde neaizkavēsies, visi projekta darbi ir paveicami līdz šā gada 1. septembrim – tā to sola būvnieks. Neskatoties uz to, ka ziemā sakarā ar laikapstākļiem bija tehnoloģiskais pārtraukums, darbi šobrīd rit raiti, un mērķis ir reāli sasniedzams. Visam līdzi seko būvuzraugs Aldis Muraško, no mūsu puses būvniecības darbos iedziļinās arī skolas saimnieks Edgars Avišāns. Laiks, kamēr epidemioloģiskās situācijas ierobežojumu dēļ skola klātienē strādāt nevar, tiek lietderīgi izmantots skolas ēkas pārbūves vajadzībai.

– Mācību darbs esošajā situācijā pieļaujams tikai attālināti vai klātienē kā āra nodarbības un individuālās konsultācijas. Esam pārņēmuši bijušo ģimnāzijas ēku Valdemāra bulvārī 2, kur veicam nelielu kosmētisko remontu, lai nepieciešamības gadījumā varētu darboties tur. Tāpat konsultāciju darbs sākumskolas klasēm rit ēkā Skolas ielā 8, – vēsta direktore. – Savukārt skolas galvenajā ēkā darbs strukturēts par labu būvniekam, kaut divi korpusi mācību procesam ir pieejami. 9. un 12. klašu izlaidumam esam jau rezervējuši Madonas kultūras namu.
– Pagaidām vēl nav skaidrs, kādā formātā izlaidumi notiks, bet esam gatavi dažādiem scenārijiem, –
informē Madonas pilsētas vidusskolas direktores vietniece audzināšanas jomā Rudīte Zauska. – Saistībā ar pārbūvi no savas puses gribu teikt, ka par direktores vietnieci audzināšanas darbā strādāju kopš 1999. gada un mūsdienīga zāle ir sen lolots sapnis. Līdz šim pirms un pēc pasākumiem vienmēr bija jāpārnēsā galdi un soli, jo ēdamzāle un aktu zāle bija vienotas. Bērni to jau bija pieņēmuši kā normu. Tagad būs jauna zāle, bibliotēka, lasītava – telpas noderēs projekta „Skolas soma" pasākumiem un daudziem citiem. Kā lielai skolai mums ir plašas iespējas, šobrīd „Skolas somas" piedāvājumu skatāmies attālināti, tajā ir gan izrādes, gan balets, gan leļļu teātris, „Skolas somas" piedāvājums ir ļoti vērtīgs, ļauj iepazīt kvalitatīvu mākslas produktu. Multifunkcionālajā zālē noteikti varēsim attīstīt instrumentu muzicēšanu, noturēt stundas teātra mākslā, kordziedāšanā. Jauno zāli esam iecerējuši atklāt ar skolēnu domes prezidentu tikšanos.
16.04.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px