24. aprīlī jau 14. reizi Latvijā norisināsies Lielā talka. Arī šogad iedzīvotāji aicināti talkot individuāli vai ģimenes lokā. – Vai atbalstāt Lielās talkas ideju un paši tajā piedalāties? – vakar vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Daina no Kalsnavas: – Jā, Lielo pavasara talku vienmēr esmu atbalstījusi. Pati, dodoties pastaigās, negaidot konkrētu datumu, ņemu līdzi atkritumu maisus un, kur redzu, savācu gan tukšās pudeles meža malā, gan citus atkritumus. Mums joprojām ir ļoti piegružotas mežmalas, tāpat dīķu un grāvju malas.
Andris no Lubānas: – Protams, šādu iniciatīvu atbalstu, un arī pats talkās esmu piedalījies, gan sakopjot Lubānā vecā dzelzceļa malu, gan citas piegružotas vietas. Šogad jātalko individuāli. Pie mājas pēc ziemas darāmā netrūkst.
Teresija no Murmastienes: – Jā, es vienmēr esmu šo iniciatīvu atbalstījusi. Strādāju Lubānas vidusskolā, un vienmēr, kad tas bija atļauts, kopā ar skolēniem esmu talkojusi gan vecajos kapos, gan ap skolu, gar ceļa malām. Šopavasar droši vien vairāk iznāks talkot pie savas mājas apkārtnes Murmastienē, jo iedzīvotāji aicināti talkā piedalīties individuāli vai ģimenes lokā.
Maija no Gulbenes: – Kad biju jaunāka, vienmēr talkās piedalījos. Tagad kā pensionāre vairāk pievēršos savas mājas apkārtnes sakopšanai. Darba jau vienmēr pietiek.
Viedokļus uzklausīja
BAIBA MIGLONE un
AGRIS VECKALNIŅŠ
14.04.2021.