Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pagarina esošo attīstības programmu

LAURA KOVTUNA

Autors • 13.04.2021.

Burtu lielums

Ērgļu novada attīstības programma 2013.-2019. gadam apstiprināta 2012. gadā; tās ietvaros tika apstiprināts arī rīcības plāns un investīciju plāns, kuri aktualizēti 2019. gada 28. februāra domes sēdē.

Attīstības plānošanas sistēmas likums noteic, ka attīstības plānošanas dokuments zaudē spēku, ja beidzies tā darbības termiņš. Domes priekšsēdētājs Guntars Velcis domes 25. marta sēdē skaidroja: – Pirmo reizi termiņu pagarināja 2019. gada februārī, jo nāca administratīvi teritoriālā reforma, bija jauns regulējums, ka var pagarināt esošo attīstības programmu, līdz tiks veidota jaunā novada attīstības programma, gan arī teritorijas plānošana. Tā arī izdarījām. Lai sāktu likumīgi darboties, Madonas novadam programmas izstrādē šobrīd vajadzīgs mūsu lēmums, ka pagarinām termiņu līdz pat jaunajai novada attīstības programmai.
Kā tas bijis arī iepriekšējās domes sēdēs, deputāte Inga Bite pārmeta Ērgļu novada domes vadības stilu: – No balsojuma atturos. Gribētu Ērgļu novadā sagaidīt, ka pie attīstības plāna tiktu veidotas sapulces un varētu iesaistīt arī Ērgļu novada iedzīvotājus tādā būtiskā jautājumā, kāda šķiet novada ilgtspējīga attīstība. Tas arī pēc likuma pienākas, ka jārīko publiskās apspriedes. Ceru sagaidīt šādu uzaicinājumu, man arī ir daudz domu, arī citiem deputātiem ir. Gribētu uzrunāt Ilzi (vides pārvaldības un teritorijas plānošanas speciāliste Ilze Grietiņa. – Aut.) un domes vadību, lai programmas veidošanā piesaistītu mūs, kas vēl ir aktīvi novadā, kas nav uzlikuši vienaldzības kārti.
Deputāts Andris Spaile savukārt vēlējās zināt, kurš šobrīd pārstāv Ērgļus jaunveidojamā Madonas novada attīstības programmas izstrādē. Guntars Velcis atbildēja: – Šis ir dokuments, ko izstrādās jaunais novads. Saņēmāt e-pastu, ka ikviens interesents var piedalīties, izteikt savas domas. Tas būs jaunā novada adresē. Tika rīkota aptauja par to, kas tur ir vajadzīgs. Nav vienas atbildīgās personas. Visi, kas vēlēsies, plānos jauno dzīvi.
Uz pārmetumu, ka tas nav pietiekami darīts zināms Ērgļu novada iedzīvotājiem, izņemot publikāciju pašvaldības mājaslapā un „Ērgļu Novada Ziņās", Guntars Velcis komentēja: – No Ērgļu novada domes apkopojums – ka visi varat piedalīties – netiks sniegts. Ikviens, arī jūs, var izmantot modernās tehnoloģijas un nodot informāciju cilvēkiem. Esiet paši aktīvi un ziņojiet saviem draugiem, domubiedriem. Zinu, ka daudzi no Ērgļiem programmas izstrādē ir piedalījušies, jo informācija ir pieejama.
Jautājumiem mijoties ar pārmetumiem, sarunā iejaucās deputāte Inga Bite uzsverot, ka dienu iepriekš rīkotajā jaunveidojamā Madonas novada attīstības programmas darba grupas sanāksmē nav piedalījies ne Guntars Velcis, ne Andris Spaile.
Uz Andra Spailes skaidrojumu, ka viņam veikta operācija, tādēļ nav varējis ierasties, Guntars Velcis sāka smieties. Citam citu sarunā pārtraucot, domes priekšsēdētājs atkārtoti piesauca mikrofona atslēgšanu.
Inga Bite par to pauda sašutumu, ka viņai regulāri tiek draudēts atslēgt mikrofonu. Kā skaidroja Guntars Velcis, Ērgļu novada nolikums paredz viņam tādas tiesības, ja sēdes dalībnieki runā cits citam „pa virsu".
Pēc iekarsušajām debatēm ar balsu vairākumu un divām balsīm „atturas" (Inga Bite, Jānis Rešņa) tomēr tika nolemts pagarināt Ērgļu novada attīstības programmas 2013.-2019. gadam darbības termiņu līdz Madonas novada attīstības programmas 2021.-2027. gadam apstiprināšanai.
14.04.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px