Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Uzstādīs vairākas ceļa zīmes

LAURA KOVTUNA

Autors • 13.04.2021.

Burtu lielums

Ērgļu novada pašvaldības domes marta sēdē tika skatīts jautājums par ceļa zīmju uzstādīšanu Ērgļu novadā. Deputātu diskusijas par šķietami nevainīgiem jautājumiem aizgāja pat līdz tam, ka domes priekšsēdētājs pēc brīdinājuma atslēdza mikrofonu deputātei Ingai Bitei.

Sagatavotā lēmumprojekta pamatbūtība bija par vairāku ceļa zīmju uzstādīšanu, attiecīgi Jumurdā tiks uzstādīta ceļa zīme „Apdzīvotas vietas sākums", „Apdzīvotas vietas beigas" un „Pilsētas vai ciema nosaukums". Ērgļos tiks uzstādītas ceļa zīmes par maksimālā ātruma ierobežojuma zonu 30 km/h (šobrīd publiski nav pieejama precizēta vieta, kur atradīsies ātruma ierobežojuma zona; informāciju solīts publiskot iedzīvotājiem un arī ievietot novada mājaslapā www.ergli.lv). Uz vairākiem ceļiem Ērgļu, Sausnējas un Jumurdas pagastā, kā arī pašos Ērgļos tiks uzstādīta ceļa zīme „Masas ierobežojums 7t".
Domes sēdē, aicinot deputātus izteikties par šo jautājumu, domes priekšsēdētājs Guntars Velcis atzina, ka jau komitejas sēdē par to ilgi un kaislīgi debatēts.
Deputāts Andris Spaile vēlējās zināt, vai ceļa zīmēm ar masas ierobežojumu 7 tonnas būs arī kāds termiņš jeb attiecīgi – vai tiks sekots līdzi tam, ka ceļa zīmes tiek noņemtas, iestājoties labākiem apstākļiem. Tam sekošot līdzi ceļu meistars, savukārt, ja kādā vietā ceļa zīme nebūs laikus noņemta, tiks reaģēts uz saņemto informāciju.
Deputāte Inga Bite aktualizēja jautājumu par ātruma ierobežojošu ceļa zīmju uzstādīšanu Ērgļu centrā, par ko viņa iesniegumu veidā jau iepriekš vērsusies pie domes vadības. Kā viņa uzsvērusi, ir posms, kur regulāri notiek ceļu satiksmes negadījumi pat ar letālu iznākumu. Tomēr līdz šim jautājums nav sakustējies no VSIA „Latvijas Valsts ceļi", kā pārvaldībā ir autoceļš P4 – iela, puses.
Deputāte Inga Bite jautāja:
– Kas būtu jādara, lai šajā jautājumā iekļautu arī to, par ko ar iedzīvotājiem rakstījām iesniegumus? Biju sapratusi, ka ierosinātajam piekrita daži deputāti, ka arī Ērgļu centrā, piemēram, no Blaumaņa ielas līdz Sauleskalna kapiem, būtu ātruma ierobežojums. Neesmu viena ieinteresēta šajā jautājumā, bet gan arī citi iedzīvotāji, kuru vārdā vērsos. Lai tas drīz tiktu atrisināts, vai nevar pie šī paša projekta pievienot arī šo jautājumu?
– Pēc nolikuma apspriežam tikai jautājumus, kas ir darba kārtībā, nespriežam par visu, kas ir uz pasaules. Par šo jautājumu Bites kundze ļoti labi zina, ka tas ir valsts ceļš. Tika rakstīts iesniegums, atbilde ir saņemta, ka var turpināt darbību pie šī, bet tas nav šodienas jautājums. „Valsts ceļiem" ir sava nostāja šajās lietās, neņemos komentēt viņu darbības, – atbildēja Guntars Velcis.
Deputātei Ingai Bitei tikai iesākot nākamo jautājumu, ko adresēja Velča kungam „kā ilggadējam priekšsēdētājam", priekšsēdētājs viņu pārtrauca: – Es laikam visu pateicu skaidri un gaiši. Ja nerunāsim par jautājumiem, kas ir izskatāmi, es diemžēl būšu spiests atslēgt mikrofonu. Jo mums ir jārunā par jautājumiem, kas iekļauti sēdes kārtībā.
Pārtraucot diskusijas, ar balsu vairākumu tika nolemts uzstādīt ceļa zīmes pēc sagatavotā lēmumprojekta; no balsojuma atturējās deputāti Andris Dombrovskis un Inga Bite.
14.04.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px