Naktī uz svētdienu visā Eiropas Savienībā notika tradicionālā pāreja uz vasaras laiku. – Vai jums ir ticība, ka ES reiz vienosies par atteikšanos no pulksteņa grozīšanas pavasarī un rudenī? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Aldis no Praulienas pagasta: – Par to jau runā daudzus gadus, bet joprojām nav zināms, kad pulksteņus beidzot pārtrauks grozīt, un tas nav no mums atkarīgs. Man labāk patīk vasaras laiks, kad vakaros ilgāk ir gaišs. Arī pēc stundas pagriešanas uz priekšu es tagad jūtos normāli.
Lubāniete Ilze: – Ticība pastāv vienmēr. Kā saka, cerība mirst pēdējā. Turklāt to jau mums katru gadu sola. Esmu vasaras laika piekritēja, cerams, ka ES vienosies tieši par šādu laiku, lai vakari būtu gaišāki. Taču jebkurā gadījumā pulksteņus nav ko grozīt uz priekšu un atpakaļ.
Madonietis Jānis: – Es esmu pret pulksteņa grozīšanu. Tas būtu jāpārtrauc, jo to visvairāk izjūt bērni, kuri pavasarī, pieceļoties stundu agrāk, uz bērnudārzu vai skolu dodas miegaini. Pierastu pie viena laika, un būtu miers mājās. Esmu par vasaras laiku, kad vakari ir garāki.
Madonietis Aigars: – Esmu pret pāreju uz vasaras laiku un otrādi. Tas jau sen bija jāpārtrauc un jādzīvo pēc Saules, tātad pēc ziemas laika, kā tas bija kādreiz. ES solīja, ka pulksteņa grozīšanu izbeigs šogad, 2021. gadā, bet pagaidām nekā.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
30.03.2021.