Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 23. martā tika izskatīts jautājums par speciālistam izīrējamas dzīvojamās telpas statusa noteikšanu. Sēdes laikā izkristalizējās nostāja, ka šāds „burkāns" jeb brīvi labiekārtoti dzīvokļi Madonas teritorijā jāpietaupa, lai pašvaldībai nepieciešamajām vakancēm no jauna varētu piesaistīt darbiniekus. Šobrīd akūtākā situācija ir medicīnas un pedagoģijas jomā.
Madonas pilsētas pārvaldnieks, dzīvokļu jautājumu komisijas priekšsēdētājs Guntis Ķeveris skaidroja situāciju: – Šobrīd ir atbrīvojies pašvaldībai piederošs divistabu dzīvoklis, kas ir salīdzinoši labā stāvoklī, Madonā, Saules ielā 49a. Mājai šobrīd arī tiek veikti siltināšanas, renovācijas darbi. Tiek atjaunoti ūdensvadi, kanalizācija, tiek piebūvēti radiatori, demontēs malkas krāsnis. Dzīvokļu jautājumu komisija ir izvērtējusi Madonas novada pašvaldībai piederošo dzīvokļa īpašumu šajā mājā un ierosinājusi to saglabāt jaunajiem speciālistiem, jo pēc renovācijas dzīvoklis būs pilnībā labiekārtots.
Kā ierasts, skatot līdzīga rakstura jautājumus, aktualizējās dzīvojamās platības trūkums Madonā. Finanšu un attīstības komitejas sēdes laikā, kas notika tieši pirms domes ārkārtas sēdes, deputāts Andris Dombrovskis aktualizēja viņam uzticētu iedzīvotāju lūgumu palīdzēt beidzot tikt pie dzīvokļa, jo dzīvokļu rindā cilvēki gaidot jau 25 gadus. Guntis Ķeveris atzina, ka šis gadījums viņam esot zināms un nu tam arī esot risinājums.
– Marta vidū ar šiem cilvēkiem tikāmies, viņiem ir ierādīts dzīvoklis Saules ielā 40. Esam vienojušies ar „Madonas namsaimnieku" par kosmētiskā remonta veikšanu – šobrīd tiek nomainīti logi, elektroinstalācija, kanalizācija, ūdensvadi, virtuvē bija jāsalabo grīda. Dzīvoklī varēs pārvākties aprīlī, – komentēja Guntis Ķeveris.
Savukārt deputāts Kaspars Udrass vēlējās zināt, vai nākotnē nav iecerēts palielināt dzīvojamo fondu speciālistiem. Uz to tika atbildēts, ka šobrīd speciālistiem ir iznomāti trīs labiekārtoti dzīvokļi, vēl trīs pašlaik ir brīvi, dzīvoklis Saules ielā 49a būtu ceturtais šāds īpašums.
– Zinot situāciju ar jaunajiem speciālistiem, šādi dzīvokļi ir ļoti nepieciešami. Dažiem mediķiem brīvos dzīvokļus jau esam piedāvājuši, bet viņi pagaidām nav izmantojuši šo iespēju. Tomēr no skolām ir aktualizēts, ka tām būs nepieciešams piesaistīt pedagogus. Principā pēc „Covid-19" situācijas būs nepieciešams ļoti daudz pedagogu. Tādēļ dzīvojamais fonds speciālistiem, manuprāt, ir jāpalielina. Tā arī šobrīd cenšamies rīkoties – visi labiekārtotie dzīvokļi, kas atbrīvojas, tiek „pietaupīti". Tiek maksāta apsaimniekošanas nauda, dzīvokļi tiek uzturēti, lai pie iespējas tos varētu piedāvāt, kolīdz vien parādās kāds jauns speciālists, kas gatavs nākt pie mums strādāt. Tie dzīvokļi, kas ir daļēji labiekārtoti un atbrīvojas, tiek piešķirti dzīvokļu rindā esošajiem iedzīvotājiem, – plašāk pastāstīja dzīvokļu jautājumu komisijas priekšsēdētājs. Viņš arī secināja, ka pat ar šādu „burkānu" esot grūti piesaistīt pedagogus, mediķus, jo jauno speciālistu izvēli noteic arī citi faktori. Tomēr visas priekšrocības, kas ir dzīvei un darbam Madonā, esot jāturpina uzsvērt un popularizēt, lai piesaistītu pašvaldībai tik nepieciešamo jomu darbiniekus.
Šajā sakarā deputāts Andrejs Ceļapīters rosināja mainīt formulējumu no „jaunie speciālisti" uz „pašvaldībai nepieciešamajiem speciālistiem", jo esot darbinieki, kas uzsāk strādāt arī ne vairs „jauni un sprigani, bet ar iepriekšēju darba pieredzi". Atbildē tika precizēts, ka „jaunie speciālisti" domāti darbinieki, kuri uzsākuši darba attiecības Madonas novada pašvaldības iestādēs no jauna – kuri iepriekš nav bijuši darba attiecībās novadā.
Atgriežoties pie konkrētā pašvaldības dzīvokļa Saules ielā 49a, Madonas novada pašvaldības dome vienbalsīgi nolēma piešķirt speciālistam izīrējamas dzīvojamās telpas statusu šim dzīvokļa īpašumam.
30.03.2021.