Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Iepriecinās pansionāta seniorus

Redakcija

Autors • 29.03.2021.

Burtu lielums

MNMJIC „Kubs" darbojas attālinātās aktivitātēs šajā laikā, kad nevar tikties klātienē, sajust vienam otru, uzspēlēt kādu spēli vai uzcept kopīgi cepumus, baudot tos kopā ar tēju, sarunām, kaļot jaunas nākotnes iniciatīvas kopīgiem pasākumiem.

Šajā tik attālinātajā laikā, kas šķir cilvēku no cilvēka, svarīgi ir būt blakus domās, sveicienā un mazā, mīļā pačalošanā pa telefonu. Cilvēkiem, kas dzīvo ikdienišķo cilvēka dzīvi jeb skrien žurkas skrējienā, nekas nemainās – darbs attālināti vai klātienē, māja, bērni, rūpes, nekas jau nebeidzas… bet senioriem pansionātos, kuriem jau tā ir vientuļi un dvēselē vienmuļi, šis laiks ieviesis vēl lielākas vientulības korekcijas. Ar tuviniekiem satikties nevar, ja arī var – tad tikai un vienīgi ievērojot visu skaudro šā laikmeta drošības pasākumu virkni.
Svarīgs ir apskāviens, tiešs acu kontakts, pateikts mīļš vārds un darbošanās kopā, viss, kas šobrīd nenotiek. Madonas novada multifunkcionālajam jaunatnes iniciatīvu centram „Kubs" un BJC pedagogiem ar audzēkņiem vienmēr ir bijusi laba komunikācija un radoša sadarbība ar Mārcienas pansionātu, tā vadītāju un pozitīvajiem darbiniekiem. Pansionāta iemītnieki mūs vienmēr sirsnīgi sagaidījuši, ir tikušas veidotas kompozīcijas, radošās aktivitātes kopā ar senioriem, koncertiņi, kulinārijas gardie sveicieni utt. Tāpēc arī tapa šī pirmssvētku attālinātā aktivitāte ar apsveikumu darināšanu un mīļiem vēlējumiem, lai katrs pansionāta iemītnieks varētu saņemt sveicienu Lieldienās no kāda cita cilvēka, varbūt – dvēseles radinieka. Attālinātajā aktivitātē aicināti piedalīties visi iedzīvotāji, centra apmeklētāji, lieli, mazi, bērni, jaunieši, mammas, tēti utt.
Sadarbojušies esam arī ar Ērgļu pansionātu, ar Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komiteju, ar biedrības „Latvijas Samariešu apvienība" senioriem, kuriem tiek īstenots „Aprūpe mājās" pakalpojums Madonas novadā.
Labu jau var darīt vienmēr un ikviens. Mēs dodam un ņemam, un ņemam un dodam, tā pasaule kļūst labāka. Lai iedvesma un ir ko dot devējam, lai prieks ņēmējam un ir ko ņemt. Paldies jau tiem, kas iesūtījuši apsveikumus elektroniski, milzīgs prieks!
IEVA REPŠA,
MNMJIC „Kubs" vadītāja
30.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px