Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Cesvainē mainās pašvaldības uzņēmuma vadītājs

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 23.03.2021.

Cesvainē mainās pašvaldības uzņēmuma vadītājs
Burtu lielums

Kopš 19. marta SIA „Cesvaines komunālie pakalpojumi" vada jaunievēlētais valdes loceklis Rihards Erelis, turpinot pildīt arī SIA „Cesvaines siltums" valdes locekļa pienākumus.

Stafeti viņš pārņēma no Ināras Puķītes, kas pašvaldības uzņēmumu veiksmīgi vadīja daudzus gadus un kura, beidzoties piecu gadu pilnvaru termiņam, nolēma uz SIA „Cesvaines komunālie pakalpojumi" valdes locekļa amatu vairs nepretendēt.
Šajā situācijā, kā pastāstīja Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats, tika pieņemts lēmums konkursu uz šo amatu nerīkot, kā to pieļauj likumdošana, ja valdes loceklis tiek iecelts uz gadu, nevis pieciem gadiem. Tāpat tika ņemta vērā valstī īstenotā administratīvi teritoriālā reforma un apvienošanās Madonas novadā jau šovasar.
– Nav jau zināms, kas pēc Madonas novada domes vēlēšanām jaunajā administratīvajā teritorijā notiks ar pašvaldības kapitālsabiedrībām, vai tās turpinās pastāvēt kā patstāvīgi uzņēmumi vai lielo Madonas novada kapitālsabiedrību struktūrvienības. Izvērtējām, mūsuprāt, divus piemērotus kandidātus uz šo amatu un piedāvājām Rihardam Erelim uzņemties arī SIA „Cesvaines komunālie pakalpojumi" valdes locekļa pienākumus, līdz ar to viņš veiks valdes locekļa pienākumus divos uzņēmumos. Tie ir divi atsevišķi amati, kuru veikšanu Rihards piekrita apvienot. Viņš jau vairāk kā pusotru gadu veiksmīgi vada SIA „Cesvaines siltums". Savukārt, kļūstot par „Cesvaines komunālo pakalpojumu" vadītāju, viņam tā būs jauna sfēra un jauna pieredze. Apjoms šajā uzņēmumā nav liels, „Cesvaines siltumā" apgrozījums ir lielāks. Turklāt Rihardam, kā jau jaunam cilvēkam, jaunam vadītājam, ir jauna domāšana, un arī ar savām idejām un priekšlikumiem nāk uz domi un tos pamato. Nav tā, ka visu darītu, paļaujoties tikai uz savu galvu un neieklausoties citos, – pārmaiņas raksturoja Vilnis Špats.

Viņš uzsvēra, ka jau otro gadu ir spēkā izmaiņas likumdošanā, kad pašvaldību kapitālsabiedrības pārrauga izpilddirektors: – Šādu likuma normu likumdevējs, manuprāt, pieņēma, domājot vairāk par Rīgu un citām lielajām pilsētām, bet tādās mazpilsētās kā Cesvaine visa darbība notiek atklāti, savstarpēji sadarbojoties un risinot problēmas. Kopā ar jauno vadītāju tad arī pavērtēsim, kādi darbi šajā uzņēmumā turpmāk būtu darāmi.
Daudz būs atkarīgs no tā, kādas pārmaiņas piedzīvosim pēc 5. jūnija pašvaldību vēlēšanām. Viens no variantiem – „Cesvaines siltums" tiek pārveidots par „Madonas siltuma" struktūrvienību, savukārt ūdenssaimniecību varētu pārņemt AS „Madonas ūdens", taču vai un kad vēl tā būs, to jau lems jaunievēlētie Madonas novada domes deputāti. Bet tikmēr turpināsim strādāt autonomi. Pie tam to darīt varam ļoti labi. „Cesvaines siltuma" pārziņā ir viena joma, proti, no vienas katlumājas saražot, pārvadīt un pārdot siltumu. Savukārt SIA „Cesvaines komunālie pakalpojumi" ne tikai nodrošina ar ūdensapgādi un kanalizāciju saistītās pamatfunkcijas, bet arī sniedz dažādus citus pakalpojumus, tai skaitā – māju apsaimniekošana. Pašvaldības dzīvojamais fonds, kas ir vecs un nolietojies un kurā visu laiku ir jāiegulda nauda. Tāpat neprivatizētajos dzīvokļos dzīvo arī tādi, kuriem visu laiku jāseko līdzi. „Cesvaines komunālie pakalpojumi" piedalās iepirkumos par lielo ceļu tīrīšanu, un arī tas katru gadu nodrošina uzņēmumam daļu ieņēmumu.
Ir vēl viena funkcija, ko mēs joprojām nodrošinām, – tie ir pirts pakalpojumi. Šķiet, ka nekur citur bijušā Madonas rajona teritorijās izveidotajās pašvaldībās tas netiek darīts. Patlaban saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem tā nedarbojas arī pie mums, bet pirts atrodas pašvaldības uzņēmuma ēkā, un šis pakalpojums iedzīvotāju vidū ir ļoti pieprasīts, līdz ar to te nepieciešams veikt arī remontu, kas nav bijis gadus piecpadsmit. Cik zinu, uz šejieni pērties brauc arī madonieši. Tie, kas izmanto pirts un dušas pakalpojumus, atzīst tos par pietiekami labiem. Arī cenas ir demokrātiskas, un tas izmaksā daudz lētāk nekā privātajā pirtī.
Vaicāts, vai pašvaldības uzņēmumi arī pēc reformas varētu saglabāt savu patstāvību, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs atklāja savu redzējumu: – Mūsu nodoms, ja netiktu īstenota administratīvi teritoriālā reforma, tāpat bija abus uzņēmumus apvienot, izveidojot vienu. Tādā gadījumā visi komunālie pakalpojumi būtu vienuviet un varētu racionālāk izmantot arī abos uzņēmumos esošo tehniku. Katrā ziņā tad mums būtu viens spēcīgs ekonomiski strādājošs uzņēmums. „Cesvaines siltumam" ir liela priekšrocība – viena katlumāja pilsētas centrā, kura apkurina Cesvaini uz visām pusēm. Jābūvē tikai jaunas siltumtrases, lai centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēgtu aizvien jaunus objektus, un šai ziņā ir vēl idejas, kur tās varētu izbūvēt.
Arī „Cesvaines komunālie pakalpojumi" ir realizējuši divus ES līdzfinansētus projektus, sakārtojot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu. Uzbūvētas jaunas attīrīšanas iekārtas, atjaunota arī daļa ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu, ir ierīkoti jauni urbumi, citiem vārdiem – šī sistēma Cesvainē ir diezgan sakārtota. Protams, dzīve iet uz priekšu, daudz kas modernizējas un uzlabojas, bet, manā skatījumā, viens uzņēmums Cesvainē būtu ļoti kompakts un varētu veiksmīgi darboties, arī saglabājot savu patstāvību, bet tas, kā jau minēju, būs atkarīgs no jaunievēlētās Madonas novada domes lēmumiem.
24.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px