Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ienākumu deklarācija par 2020. gadu

Redakcija

Autors • 09.03.2021.

Burtu lielums

Kopš 1. marta Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) var iesniegt ienākumu deklarāciju par 2020. gadu. – Vai jūs izmantojat šo iespēju, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Aleksejs: – Šogad neiesniegšu, jo nestrādāju, pieskatu mazmeitas, bet sieva ir jau iesniegusi. Visērtāk deklarāciju ir iesniegt elektroniski, jo uzreiz redzams, cik ir pārmaksāts un kāda summa tiks atmaksāta.

Madoniete Valda: – Par to vēl nav domāts, vēl jau laiks ir. Var iesniegt deklarācijas arī par vairākiem iepriekšējiem gadiem. Šogad tas būs sarežģītāk tiem, kas līdz šim to darīja klātienē, jo sakarā ar kovidu to vismaz pagaidām var iesniegt tikai elektroniski. Manuprāt, pārejot gandrīz vai tikai uz elektronisku saziņu visās sfērās, liela daļa iedzīvotāju tiek pazemoti. Netiek ņemts vērā, ka daudziem nav datorprasmju, ir slikta redze, nav arī pirkstu veiklības.

Indra no Degumniekiem: – Tā ir laba iespēja, bet uz mani tas neattiecas, jo es nestrādāju, dzīvoju mājās un pieskatu invalīdu. Deklarāciju vēl ne reizi neesmu iesniegusi.

Madoniete Linda: – To šogad neizmantošu, jo nestrādāju, bet, ja būtu pārmaksāti nodokļi, tad deklarāciju iesniegtu. Pie tam to noteikti darītu elektroniski, jo tas grūtības nesagādātu. Katrā ziņā par šādu iespēju esmu informēta.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
10.03.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px