Kopš 1. marta Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) var iesniegt ienākumu deklarāciju par 2020. gadu. – Vai jūs izmantojat šo iespēju, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Aleksejs: – Šogad neiesniegšu, jo nestrādāju, pieskatu mazmeitas, bet sieva ir jau iesniegusi. Visērtāk deklarāciju ir iesniegt elektroniski, jo uzreiz redzams, cik ir pārmaksāts un kāda summa tiks atmaksāta.
Madoniete Valda: – Par to vēl nav domāts, vēl jau laiks ir. Var iesniegt deklarācijas arī par vairākiem iepriekšējiem gadiem. Šogad tas būs sarežģītāk tiem, kas līdz šim to darīja klātienē, jo sakarā ar kovidu to vismaz pagaidām var iesniegt tikai elektroniski. Manuprāt, pārejot gandrīz vai tikai uz elektronisku saziņu visās sfērās, liela daļa iedzīvotāju tiek pazemoti. Netiek ņemts vērā, ka daudziem nav datorprasmju, ir slikta redze, nav arī pirkstu veiklības.
Indra no Degumniekiem: – Tā ir laba iespēja, bet uz mani tas neattiecas, jo es nestrādāju, dzīvoju mājās un pieskatu invalīdu. Deklarāciju vēl ne reizi neesmu iesniegusi.
Madoniete Linda: – To šogad neizmantošu, jo nestrādāju, bet, ja būtu pārmaksāti nodokļi, tad deklarāciju iesniegtu. Pie tam to noteikti darītu elektroniski, jo tas grūtības nesagādātu. Katrā ziņā par šādu iespēju esmu informēta.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
10.03.2021.