Vakar, 23. maijā, Ošupes pamatskolā izskanēja pēdējais zvans – šis bija ne tikai pēdējais zvans šajā mācību gadā, bet arī skolas vēsturē. Rudenī skola tiek slēgta, jo skolēnu skaits ir samazinājies. Skolēni turpinās mācības tuvākajā apkārtnē.
– Šis ir skumjš notikums, ne tikai tāpēc, ka devītā klase beidz pamatskolu, bet arī tāpēc, ka skola tiek slēgta pavisam. Skolai šogad aprit 121 gads. Tiks rīkots pasākums "Ardievas skolai", kurā atcerēsimies visu, kas noticis pa šiem mācību gadiem, – sarūgtinājumu pauda Ošupes pamatskolas direktore Vēsma Masa.
Skolu šogad beigs desmit skolēnu. Katram ir savi sapņi par nākotni, atmiņas par mācībās pavadīto laiku, prieki un bēdas. Uz bērnības takām viņus aizveda pirmā audzinātāja Vēsma Masa. Viņa lasīja skolēnu nākotnes sapņus, labos darbus un arī nedarbus. Katra klase absolventiem bija izdomājusi kādu īpašu apsveikumu. Ikviens priekšnesums lika atgriezties bērnībā. Savos nākotnes plānos dalījās devītās klases skolēni.
– Pēc Ošupes pamatskolas gribu tālāk mācības turpināt Lubānas vidusskolā. Man patīk matemātika, tāpēc ir doma augstskolā mācīties kaut ko, kas ar to ir saistīts. Iespējams, tā būs grāmatvedība. Šī ir viena no skaistākajām dienām manā mūžā, tik daudz patīkamu un jauku emociju. Skumji gan ir par to, ka skola tiek slēgta. Pa šiem deviņiem gadiem tā kļuva ļoti tuva. Taisnība ir, ka skola ir otras mājas, – pastāstīja Elīna Volodina.
Ar "Staru" savās emocijās dalījās Gita Jansone: – Es iešu mācīties uz Madonas Valsts ģimnāziju. Noteikti turpināšu studijas augstskolā, bet pagaidām vēl neesmu domājusi par to, ko studēšu. Pašreiz izbaudu emociju gammu. Esmu priecīga par pēdējo zvanu, bet ar šīm izjūtām kopā jaucas skumjas. Ir žēl, ka skola tiek slēgta, jo šeit ir pavadīti jaukākie gadi. Bērni ir draudzīgi, telpas ir mājīgas, skumji, ka to neizbaudīs citi skolēni.
– Nākotnes plāni man vēl ir domu līmenī. Emocijas šodien ir pozitīvas. Viss ir skaisti un svinīgi, klase izrotāta un smaržo pēc ceriņiem. Ir svētku izjūta. Nedaudz uztrauc eksāmeni, bet ceru, ka viss būs labi. Esmu bēdīga, jo skola tiek slēgta. Bet tur diemžēl neko nevaru mainīt, – stāstīja Kristīne Volodina.
– Šodien ir brīnišķīgas un burvīgas emocijas. Prieks atcerēties, kādi mēs bijām pirms deviņiem gadiem. Patīkami redzēt savu mīļo cilvēku smaidīgās sejas. Negatīvas emocijas ir par to, ka Ošupes pamatskola tiek slēgta, jo šī skola mīļa bijusi ne tikai man, bet arī daudziem citiem absolventiem. Man tā tāda paliks vienmēr. Protams, negribētos, lai skola paliktu tukša un aizmirsta, – atzina Jānis Kļaviņš.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.05.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto