Domes sēdē 25. februārī Madonas novada pašvaldība lēma par nekustamā īpašuma Lazdonas iela 63, Madona, zemes vienības daļas nodošanu bezatlīdzības lietošanā VSIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" (LVĢMC).
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris iepriekš komitejas sēdē informēja, ka šo meteoroloģisko staciju pirms 14 gadiem uzbūvēja LVĢMC, nodeva apsaimniekošanā un uzturēšanā pašvaldībai. Lai gan stacija ir viena no modernākajām šajā pusē un aprīkota ar visām nepieciešamajām ierīcēm meteoroloģijas mērījumu veikšanai, dati nekur neparādās. – To vajag saslēgt ar kopējo tīklu, lai redzētu mērījumu datus. Tādēļ LVĢMC paudis gatavību pārņemt staciju atpakaļ, tam vajadzīga arī zeme, kas ir zem būves. Tad arī staciju tas uzturētu, savukārt mēs redzētu datus par Madonu arī internetā, jo šobrīd informācija parādās tikai paša centra datos, nekur publiski, – skaidroja Guntis Ķeveris. LVĢMC plāno iekļaut staciju valsts meteoroloģisko novērojumu tīklā ar 2021. gadu. Madonas novada pašvaldība nolēma nodot nekustamo mantu LVĢMC bezatlīdzības lietošanā uz 10 gadiem no līguma noslēgšanas brīža ar lietošanas mērķi – meteoroloģiskās novērojumu stacijas „Madona" uzturēšanai.