ĻAUDONAS pagasta pārvalde ir rosinājusi priekšlikumu apgleznot Sāvienas vecās skolas logus. Idejai atsaukusies Baiba Krama, un viņai ir savs redzējums par tās realizāciju.
– Man ir doma par skolas gleznām kā stāstu par skolas dzīvi, par to, kas skolā notiek. Bērnu un skolotāju tēli (animācijas stilā) darbībā, skolotāja pie tāfeles, skolēni klasē, mazais skolnieciņš 1. septembrī ar gladiolu, kas reizēm lielāka par pašu, grāmatas. Tās ir tikai dažas vīzijas par tēmu. Atsevišķos logos varētu būt Sāvienas skolēnu un skolotāju atmiņas par skolu, – savā redzējumā dalās Baiba Krama. – Šī ideja ir apsveicama. Nekad nepiekritīšu domai, ka lauki degradējas un nav vērts tur kaut ko ieguldīt. Jā, daļēji tā tas ir, bet dzīvo laukos arī cilvēki, kas tomēr strādā, vēlas dzīvot skaistā vidē. Tieši šo cilvēku dēļ ir prieks un gandarījums kaut ko pasākt. Un arī viņi paši lielākoties piedalās. Paši jau veidojam to vidi sev apkārt. Vecās skolas logu apgleznošana nav iedomājama bez pašu sāvēniešu iesaistīšanās, tāpēc lūdzu un aicinu ikvienu padalīties ar saviem stāstiem par savu veco skolu. Šobrīd viss ir procesā, lai varētu ieceri īstenot.
9.03.2021.