Pirmdien pēc 12 gadu ilgas tiesāšanās epopejas pirmās instances tiesa A. Lembergam piesprieda 5 gadu cietumsodu. – Vai notiesājošais tiesas spriedums A. Lembergam jums bija negaidīts? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Guntis no Kusas:
– Tikai kārtīgs džeks var tiesāšanās procesu ievilkt 12 gadu garumā un turēt valsti uz āķa. Notiesājošs spriedums ar reālu cietumsodu ir diezgan negaidīts. Pirms tam domāju, ka lai nu kas, bet Lembergs izspruks sveikā cauri.
Ņina no Vestienas:
– Mani visvairāk pārsteidz tas, ka tik ilgi ievilkās tiesas process: 12 gadi – tas tomēr nav normāli. Es pilnīgi piekrītu bijušajai prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, kas ir teikusi, ka Amerikā tāda tiesu sistēma ar tik ilgu tiesāšanas procesu nepastāv. Man vispār nepatīk, ja tiek piespriesti cietumsodi, likumpārkāpēji būtu jālabo kaut kā savādāk. Cietums jau cilvēkus sabojā galīgi.
Madoniete Jana:
– Es tādām lietām gan visai maz līdzi sekoju, bet, godīgi sakot, nebiju ticējusi, ka tas varētu novest pie tāda rezultāta. Savukārt Lemberga arestēšana uzreiz tiesas zālē, manuprāt, ir drusku pārspīlēta. Katrā ziņā veidojas kriminālseriāla cienīgs sižets.
Madonietis Jānis:
– Visvairāk brīnos par tik ilgo tiesāšanās procesu: vai tiešām mums nav juristu? Attiecībā uz Lemberga arestu tiesas zālē – ja gribēja likt viņam justies vainīgam, tad varbūt tā arī bija jādara.
Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA un
AGRIS VECKALNIŅŠ
24.02.2021.