MĒTRIENAS pagastā biedrības sieviešu kluba "Ābele" dalībnieces tikai tagad, kad pastāv ārkārtējās situācijas pulcēšanās ierobežojumi, īsti novērtē, ko nozīmē kopīgas intereses un to īstenošana, kā arī ir ļoti sailgojušās pēc tik ierasto tikšanos un nodarbību ritma.
Arī sieviešu kluba darbs tagad, pandēmijas laikā, ir uz pauzes. Biedrības "Ābele" valdes priekšsēdētāja Ligita Tumanova atklāja: – Šogad martā aprit 20 gadu, kopš izveidojām savu klubiņu "Ābele". Tad, kad beigsies ārkārtējā situācija, varēsim kādu jubilejas pasākumu rīkot, bet tagad varam tikai domāt, kā atzīmēsim sava klubiņa jubileju, varbūt tikai aizsūtīsim savstarpējus sveicienus WhatsApp lietotnē. Atceros, kā pirms 20 gadiem Eleonora Maisaka no Bauskas daudzas darbīgas sievietes iedvesmoja kopīgu interešu vārdā dibināt biedrības, īstenot labus darbus un rakstīt projektus. Kad Mētrienā nodibināja klubu "Ābele", pirmo gadu tā darbu vadīja mana meita Daiga, pēc tam viņu nomainīju. Mūsu klubiņš ir īstenojis četrus LEADER projektus un daudzus projektus ar Madonas novada pašvaldības atbalstu. Mūsu biedrībai ir savas telpas, kas ir aprīkotas ar nepieciešamo kopīgām nodarbībām daudzveidīgu prasmju apguvei. Beidzamais īstenotais projekts bija velomaršruta izstrāde Mētrienā, arī grāmatas izdošana. Nepabeigts palika mūsu biedrības projekts, kur iesākām apgūt šūšanas un aušanas prasmes. Ar LEADER projekta finansiālo atbalstu tika iegādātas divas stelles, divas mums ir lietotas, un Mētrienas sievām bija interese apgūt gan šūšanu, gan aušanu. Projekta nodarbības bija paredzētas līdz jūnijam, bet pandēmija visu sākotnējo darba grafiku izjauca. Ceru, ka pavasarī tomēr varēsim sava kluba "Ābele" 20 gadus atzīmēt, un idejas jau ir radušās.
24.02.2021.