19. februārī sākās Latvijas skolu Ziemas festivāls, kas šogad, ievērojot epidemioloģisko drošību, notiek virtuāli, skolēniem sacenšoties individuāli.
Sacensības norisināsies līdz pat 4. martam, un uzvarētāji tiks noteikti, summējot veiktos kilometrus, nevis kā bija agrāk – uzvar tas, kas distanci veic visātrāk.
Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" pagājušajā piektdienā sastapām Madonas Valsts ģimnāzijas (MVĢ) sporta skolotājus Lanu Līcīti un Jāni Šviku, kā arī komandas pārstāvjus, kas uzsāka krāt kilometrus distanču slēpošanā.
Sporta skolotāja Lana Līcīte pastāstīja: – Šogad festivālā piedalās tikai 100 skolu komandas, kas ātrāk pieteicās. No MVĢ komandā ir 15 zēnu un 15 meiteņu, piedalās aktīvākie un sportiskākie, arī neatlaidīgākie. Skolēni savos mobilajos telefonos ielādēja tās aplikācijas, kas tika piedāvātas. Katru dienu var izvēlēties savu disciplīnu – distanču slēpošanu, kalnu slēpošanu, nūjošanu, skriešanu, slidošanu u. c. Telefonā vai pulkstenī krājas kilometri, kam šogad būs izšķirošā nozīme. Kādreiz bija vieglāk – noslēpo savu distanci, un uzvar ātrākais. Tagad ir jāsporto daudz un neatlaidīgi līdz pat 4. martam. Tādējādi interesanti piedalīties ir ne tikai mūsu slēpotājiem, sporta skolu audzēkņiem, bet arī vienkārši fizisku aktivitāti mīlošiem skolēniem, kam sports ir sirdī. Tas ir atzīstami, ka mēs šādi varam sacensties – svaigā gaisā, izmantojot GPS lietotnes un telefonus. Kilometri tiks apkopoti vienotā sistēmā, kas izveidota speciāli Ziemas festivālam (www.lsfp.lv/festivals). Ceram uz visu dalībnieku godaprātu, ka nosacījumi tiks pildīti. Protams, sākumā kādam atgadās arī tehniskas ķibeles – piemēram, ir 10 km noskrieti, bet nevar rezultātu nosūtīt.
– Labāk lai ir šāds Ziemas festivāla variants un kaut kas lieliskos ziemas apstākļos notiek, nekā visas sacensības atceļ epidemioloģiskās drošības dēļ. Tagad sportošanai virtuālā veidā ir vismaz kāda motivācija, izkustēšanās un darbošanās apstākļos, kad visi mācās attālināti, dzīvesveids vairāk ir pie datoriem. Ir tikai jāizvēlas savs sporta veids un jādodas sakrāt vairāk kilometru, – piebilda skolotājs Jānis Švika.
Gustavs Sināts, piedaloties komandā, ir izvēlējies distanču slēpošanu un uzskata, ka Madonas Valsts ģimnāzijas komandai ir izredzes: – Parasti, kad notiek garie treniņi līdz 3 stundām, sanāk noslēpot pat 40 kilometru. Domāju, ka ar slēpošanu varēs savākt daudz kilometru. Saprotu, ka kilometri tiek fiksēti automātiski, jo ir sinhronizēti ar pulksteņa aplikāciju, un pašam ir tikai jāslēpo. Mūsu skolā mācās daudz aktīvu skrējēju un slēpotāju, tāpēc domāju, ka, piemēram, Lauris Kaparkalējs, Edgars Frīdvalds un citi var daudz kilometru kopā savākt.
Festivāla noslēgumā apbalvos gan skolas kopvērtējumā, gan arī individuāli labākos skolēnus, kuri sakrājuši visvairāk pieveikto kilometru.
23.02.2021.